У Кропивницькому на вулиці Попова виросте черговий комерційний комплекс

222

Біля багатоповерхівки на вулиці Попова, 9 корп.2 невдовзі розпочнеться будівництво адміністративно-комерційного комплексу. Задля нового торговельного об’єкту знесуть дерева й перенесуть водомережі. Сьогодні місцеві мешканці та небайдужі активісти пікетували майбутній будмайданчик, бо не розуміють, як можна будувати магазин на мережах водопостачання, які забезпечують кількасот квартир водою.

Завдяки кому сьогодні забудовуватимуть ділянку, яку у 2009 році передали під будівництво житлового будинку. Спойлер – нинішня міська влада «постаралася», аби приватний підприємець таки зміг побудувати свій магазин під вікнами багатоповерхівки. Пише Без купюр, передає Іnformer.

Так, земельну ділянку площею 1 тис м.кв. біля багатоповерхівки купив кропивицький підприємець Роман Сидоров. За даними аналітичної системи Youcontrol, він є власником ПП «ОТІНУМ», основним діяльності якого значиться надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна. У 2015 році чоловік спробував себе не лише у підприємництві, а й політиці. Безуспішно балотувався до Кіровоградської міськради за списками «Опоблоку».

Як виявилося згодом, депутатство йому б не завадило. Адже підприємець звернувся до міськради з проханням змінити цільове призначення ділянки й дозволити будувати там не будинок, а комерційну нерухомість.

Цікаво, що при виділенні цієї землі у 2009 році тодішній головний архітектор Григорій Литвин у висновку вказував, що змінювати цільове призначення ділянки не можна. Проте у 2017 році очільник управління архітектури Вадим Мездрін стосовно зміни не заперечував.

Через протести мешканців багатоповерхівки питання Сидорова кілька разів відкладали. Але на передноворічній сесії міськради у грудні 2018 року потрібне йому рішення таки «протягли». До речі, не без «допомоги» опоблоківців. Уся фракція голосувала «за».

 

Добившись зміни цільового призначення, 25 квітня підприємець отримав технічні умови від ОКВП «Дніпро-Кіровоград» на розробку техпроекту для під’єднання адміністративно-комерційного комплексу до водомережі з перенесенням мережі за межі ділянки, а також з місцем підключення до каналізації водоканалу, яка пролягає уздовж будинку.

Згодом Сидоров намагався отримати містобудівні умови. Як він розповів, 30 вересня управління містобудування та архітектури затвердило містобудівні умови та обмеження на забудову 300 «квадратів». Мовляв, згодився не забудовувати всю тисячу квадратних метрів.

Представник водоканалу, який прибув сьогодні на місце майбутнього будівництва сказав, що проекту перенесення мережі ще не бачили. Також висловив думку, що будівельний паркан підприємець поставив зарано, адже водоканал має право доступу до своїх мереж. Він підкреслив, що згідно з виданими техумовами, у проекті перенесення мереж мають передбачити 5-метрову відстань від ділянки, яку забудовують, а також врахувати відстань до мережі каналізації.

Всі ці вимоги, стверджує Сидоров, врахує. Прокладати водопровід планує через прибудинкову територію та вздовж будинку, аби оминути свій майбутній комерційний комплекс.

Будуватись планує вже невдовзі, адже 11 листопада отримав від управління Держархбудінспекції міськради Кропивницького  повідомлення про початок виконання будівельних робіт на нове будівництво адміністративно-комерційного комплексу. Представник ДАБІ, який також прийшов на ділянку, порушень наразі не вбачає.

Підприємець каже, що будуватиме комерційний торговельний об’єкт. Що саме продаватиме й чи торгуватиме сам, а чи здасть в оренду, не каже. Мовляв, йдеться про торговельний об’єкт та медичний центр. Якого саме бренду не уточнив, лиш вказав, що всеукраїнської мережі. На питання, чи сприяли йому в депутатському корпусі, аби зробити забудову можливою, заперечив.

Та є одна деталь, яка вказує, що відпочатку забудова є незаконною. Проект землеустрою щодо зміни цільового призначення, якого добився Сидоров, здійснювала проектна організація ТОВ «Тектореал». При формуванні висновку проектанти вказали, що відсутні будь-які обмеження у використанні земельної ділянки, у тому числі охоронні зони.

Проте «Кіровоградтепло», ВАТ «Кіровоградгаз», ОКПВ «Дніпро-Кіровоград» чорним по білому пишуть – під цією ділянкою пролягають водомережі. У зв’язку із цим 11 лютого 2019 року Кіровоградська місцева прокуратура розпочала кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 358 КК України (підроблення документів). Як ідеться в ухвалі Кіровського райсуду від 15 квітня, що оприлюднена в Реєстру судових рішень, суд надав призначив експертизу у справі. «У ході проведення досудового розслідування у кримінальному провадженні встановлено достатньо підстав вважати, що працівникам товариства з обмеженою відповідальністю «Тектореал» внесли завідомо неправдиві відомості до проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки шляхом зміни цільового призначення земельної ділянки», – йдеться у матеріалах справи.

Як повідомили у прес-службі прокуратури області, розслідування триває. Але попри кримінальне провадження підприємець Сидоров не збирається зупиняти будівництво, каже, що це його приватна власність, а отже може робити там, що захоче.