Розгляд резонансних земельних питань на засіданні 19-й сесії міськради Кропивницького

98

На 19-ту сесію міської ради Кропивницького винесено понад сотню земельних питань щодо передачі землі у власність, оренду чи її викуп.

Про це повідомляє «Без купюр», передає Іnformer.

Мийка і кафе на пагорбі

Дві земельні ділянки по вулиці Кропивницького площею 500 і 745 м кв. під розміщення кафе та мийки хочуть взяти в оренду керівник Контактного центру ОДА Андрій Лаврусь та Микола Гречуха, який працював викладачем училища. За сумісниством вони відомі місцеві активісти. Заявники стверджують, що знайшли інвесторів та планують розвивати свій бізнес.

Деякі жителі будинків по вулиці Кропивницького виступили проти, бо не хочуть мийку біля багатоповерхівок, тим паче, ділянка має горбистий рельєф, є побоювання щодо будівництва на комунікаціях. І дійсно, у водоканалі відмовили надавати погодження щодо забудови ділянки, адже там пролягає водопровідна мережа.

Підтримувати протестувальників взявся депутат Сергій Бойко, до округу якого входить вулиця Кропивницького. Він зареєстрував два проєкти рішень про відмову у виділенні цієї землі.

Підтримати Бойка закликала сьогодні депутатів представниця ініціативної групи. Зі слів жінки, мешканці хочуть облаштувати там сквер. З критикою депутата натомість виступив Гречуха, який заявив, що питання політизоване, також закликав звільнити очільницю водоканалу. Проте на чисельні питання щодо інвесторів будівництва не відповів.

Сьогодні за ініціативи самого Бойка розгляд його проєктів рішень відтермінували. Він попросив управління архітектури пояснити, чому у проєктах рішень щодо виділення цих ділянок змінено формулювання щодо зонування. Зокрема, раніше зонування було визначено як земля «під будівлями і спорудами транспорту», а зараз це землі «промисловості, транспорту, енергетики».

Заправка на Волкова

Заслухали на сесії ще один депутатський проєкт рішення. Голова фракції «Батьківщини» Олександр Цертій пропонував відмовити у затвердженні проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для розміщення автозаправної станції по вул. Волкова.

Згідно з проєктом, ділянку площею 1500 м кв. хочуть передати в оренду на 49 років через аукціон для розміщення автозаправної станції. Орендна плата має скласти трохи менш як 50 тис. грн на рік.

Аргументуючи свою позицію, О. Цертій вказував, що за будівельними нормами, навколо газової заправки має бути захисна зона у радіусі 100 метрів.

Відповідно, у використанні решти землі, що знаходиться біля цієї ділянки, будуть суттєві обмеження. Проте цей масив внесений до Інвестиційного плану міста, а отже, якщо потенційні інвестори зберуться орендувати там землю, отримають у сусідство заправку.

Йому заперечив депутат з «Опоплатформи – За життя» Анатолій Ларін. Каже, що неподалік на цій вулиці вже є метанова заправка, а Цертій вийшов з такою ініціативою, бо свого часу йому відмовили у передачі цієї землі.

У відповідь Цертій сказав, що Ларін явно лобіює чиюсь заправку. Проєкт рішення щодо відмови виділяти цю землю у результаті не набрав необхідної кількості голосів. Чи з’явиться заправка по вулиці Волкова вочевидь стане відомо вже наступного засідання.

На запит «Без купюр» в міському управлінні архітектури повідомили, що заявником на цю ділянку виступає громадянин О. Ф. Харченко. Інформації про такого підприємця у відкритому доступі наразі знайти не вдалося.

Ще одна торговельна споруда на вулиці Полтавській

Депутати підтримали рішення проєкт №3425. Ним надали дозвіл на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки шляхом зміни цільового призначення ділянки з кадастровим номером 3510100000:20:135:0013 площею 1057,57 м кв. з «для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку» на «для будівництва та обслуговування будівель торгівлі». Ділянка знаходиться по вул. Полтавській (між будинками по вул. Євгена Маланюка, 28 та вул. Полтавській, 32).

Орендарем ділянки ще з 2004 року є ПП «ЛАЙТНІНГ-КІР», бенефіціаром якого за даними аналітичної системи Youcontrol вказаний Сергій Дмитрович Тарасов, власник аграрного холдингу I&U Group. Досі там нічого не побудовано, цільове призначення кілька разів змінювалось.

Інші дивні рішення

Проголосували депутати й за рішення про дозвіл на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду строком на 10 років по вул. Курортній, 12-а. 400 м кв. в оренду попросили Алла Анатоліївна Сімбаба. Згідно з Кадастровою картою, Сімбаба вже має поряд ділянку з кадастровим номером 3510100000:39:320:0042 площею 1 тис. м кв для будівництва і обслуговування житлового будинку. Очевидно, ще один будинок чи допоміжні господарські споруди розміщуватиме на орендованій землі.

Близько 16.30 депутати пішли на перерву після якої не повернулися до роботи у сесійний зал, тож розгляд решти питань відбудеться на наступному засіданні.