У Кропивницькому військові не можуть отримати безкоштовні ліки

86

Протягом місяця в Кропивницькому військові не зможуть отримати безкоштовні ліки. Про це Суспільному сказала Ольга Касьянова – завідувачка аптеки № 118, в якій видають такі ліки. Цьогорічна угода з поліклінічним об’єднанням, де виписують рецепти для видачі ліків, закінчилась. Начальниця міського управління охорони здоров’я Оксана Макарук каже – проблем з видачею ліків військовим немає.
Учасник Антитерористичної операції В’ячеслав Пронічев два роки служив у сімнадцятому батальйоні медиком. У 2015 році повернувся у Кропивницький, захворів на гіпертонію.

“Хвороба, яка потребує вживання ліків щодня для того, щоб тиск був на рівні. Доки не пройшов лікування, і не був призначений препарат, часто доводилося викликати швидку, тому що були гіпертонічні кризи.” – розповідає В’ячеслав Пронічев.

До кінця 2017 року В’ячеслав Пронічев безкоштовно лікувався українським препаратом для зниження тиску.

“У 2017 році постановою Кабміну були внесені зміни до переліку лікарських препаратів, які надаються безкоштовно, і препарати, які допомагають мені, були виключені.” – каже військовий.

Щомісяця В’ячеслав Пронічев купує ліки за власні гроші. За рік витрачає дві з половиною тисячі гривень. Показує звернення до начальниці міського управління охорони здоров’я Оксани Макарук:

“На початку цього року я звернувся письмово, де зазначив конкретне посилання на статтю Закону „Про соціальний захист ветеранів війни”, стаття 12 пункт 1, де зазначено, що безоплатно одержані ліки в лікарських засобах імунобіологічних препаратів, виробів медичного призначення за рецептами надаються безкоштовно”.

Начальниця міського управління охорони здоров’я Оксана Макарук говорить: до неї ніхто не звертався. На безкоштовне забезпечення військових та їх родин ліками з міського бюджету виділили сімсот вісімдесят тисяч гривень.

“Проблеми в цьому році не було, жоден АТОвець до нас не звернувся зі скаргою, із зауваженнями, з пропозиціями. Діє міська програма по медичному обслуговуванню учасників АТО та членів їх сімей. У межах цієї програми є фінансовий ресурс, він на сьогодні стовідсотково не використаний, пільгові рецепти виписуються. Але виписуються на ті препарати, які не входять в рамки дії державних програм, які фінансуються за кошти державного бюджету.” – коментує Оксана Макарук.

Юристка з питань правової допомоги військовим Олена Кочканян говорить: з початку року три десятки бійців звернулись до неї з питанням відсутності в аптеках безплатних ліків:

“Багато ліків є на перереєстрації, але по закону є чітко визначений перелік ліків, які можуть надаватися УБД та іншим пільговим категоріям по безоплатним рецептам. Тому вони повинні бути в аптеках”.

Завідувачка єдиної аптеки Кропивницького, де учасники Антитерористичної операції – Операції об’єднаних сил можуть отримати ліки безкоштовно Ольга Касьянова каже:

“Згідно наказу Міністерства охорони здоров’я до цього списку входить більше ніж двадцять найменувань препаратів. Якщо того чи іншого препарату немає в цьому списку, то людині запропоновано замінити на аналогічний препарат, який є в цьому наказі, або придбати за власні кошти той препарат, який він хоче придбати”.

Безкоштовні ліки військовим не видають з грудня, каже Ольга Касьянова:

“По договорах, які були підписані на початку року нашою аптекою і підприємством „Поліклінічне об’єднання”, кошти використані в повному обсязі. І на сьогодні, оскільки проводиться реорганізація підприємства „Поліклінічне об’єднання”, нові угоди не підписуються. Після закінчення реорганізації буде поновлено підписання договорів і відпуск пільгових рецептів”.

Зі слів завідувачки, безплатні ліки військовим видаватимуть з середини січня.