На Кіровоградщині ялини і сосни убезпечують від браконьєрства за допомогою спецрозчину

86

Майже дві сотні сосен і ялин в Долинській Кіровоградської області обробили речовиною, щоб дерева не крали і не нівечили. Про це Суспільному розповів директор комунального підприємства ”Долинський міськкомунгосп” Андрій Кушко, передає Іnformer.

Особливість речовини у тому, що при температурі вище вісімнадцяти градусів, вона виділяє неприємний запах.
Обробляє сосни розчином, який має неприємний запах, працівниця Долинського комунального підприємства Наталія Ліненко. Працює у респіраторі та захисних рукавицях. За плечима – бак, розрахований на дванадцять літрів розчину.

”Хочеться краси. Та не всі люди це розуміють, і шкода, коли його викохали, з маленького поливали, а люди його вирубують”.

Цією речовиною обробили дерева у міському парку та на вулиці Соборності України. За словами начальника підприємства ”Долинський міськкомунгосп”, таким чином запобігають вирубці.

”До цього у нас перед новорічними святами хтось спилював чотири-п’ять сосен щороку. Ми намагалися запобігти цьому різними способами: вели відеоспостереження, охороняли. Але це не допомагало”.

Біля сосен розмістили таблички з написами ”За вирубку ялин – штраф 5000 гривень” та ”Ялинки обробили спецрозчином”. Що це за розчин, начальник підприємства тримає в секреті.

”Ця суміш абсолютно безпечна для здоров’я. Просто в теплому приміщенні з’являється нестерпний запах”.

За словами директора Долинського лісгоспу Станіслава Коваленка, цей розчин деревам також не шкодить.

”Репеленти – це група хімічних препаратів, які використовуються для відлякування тварин – використовують у лісовому господарстві для обробки молодняків культур проти об’їдання їх тваринами”.

Повторну обробку сосен та ялин у Долинській проведуть через тиждень після первинної.

Місцеві жителі, з якими поспілкувалась знімальна група Суспільного, такий метод боротьби з браконьєрами схвалюють.