У Кропивницькому збільшиться вартість харчування у дитсадках та школах

108

У Кропивницькому з наступного року збільшиться вартість харчування у дитсадках та школах на дві-три гривні. Суспільному про це розповіла начальниця міського управління освіти Лариса Костенко, передає Іnformer.
Про сніданок у шостій школі Кропивницького розповідає завідувачка їдальні:

“Контрольна порція: ліниві голубці сьогодні 150 грам вихід, 18 грамів огірок, 60 грамів хліб, чай 200 грам, лимон 10”.

Цьогоріч сніданки в цій школі коштували десять гривень, для учнів перших-четвертих класів вони безкоштовні – говорить директорка школи Надія Кравченко:

“Щороку відбувається перегляд вартості харчування, це пов’язано із підвищенням цін на продукти, і на кожен календарний рік ми отримуємо наказ управління освіти про те, яка буде вартість харчування. Наскільки я знаю, в цьому році незначно підвищилася вартість”.

Першокласник Данило у школі тільки снідає – каже його мама Аліна Горбенко:

“Ми нічого не витрачаємо з бюджету, тому що харчування дитини за рахунок школи, дитина каже, що подобається. Якщо сніданок буде платним, то ми будемо з собою давати бутерброди”.

Бабуся школяра Ельвіра Хоменко каже:

“Для мене збільшення на 2-3 гривні не є проблемою, тому, я думаю, дитина буде харчуватися так, як харчувалася, тому що у нашій школі гарні сніданки, комплексне харчування”.

Руслана Загадаєва, мама сина та доньки-школярів хотіла б, аби діти харчувалися у школі:

“Для мене краще, щоб вони поїли в школі, то для мене ця сума буде несуттєвою, там, здається, невелике якесь підвищення. Сину подобається, перші враження від школи- дуже класна їдальня, а дівчинка менше їсть, то не завжди все доїдає”.

Вихованці 23 дитсадка харчуються тричі на день. Від збільшення вартості харчування меню для дітей не зміниться. Нинішня вартість харчування за один день: 22 гривні – для ясельних груп і 32 – для садових – говорить завідувачка Аліна Чумак:

“Батьки платять за харчодень – шістдесят відсотків платять батьки і сорок міська рада”.

Начальниця управління освіти Лариса Костенко показала рішення виконавчого комітету, яким затвердили вартість харчування на наступний рік:

“Сніданки для учнів 1-4 класів у 19-му році були по 10 грн, у 20-му році це буде 12 грн, і так по кожній категорії , якщо харчування у дитсадках у ясельних групах було 22 гривні, стане 25, для садових груп було 32, стане 35”.

Каже – на оплату харчування дітей у садках та школах з бюджету міста виділять шістдесят мільйонів гривень.