У Кропивницькому збирають тетрапаки для відправки на переробку

248

У кропивницькій гімназії збирають тетрапаки для відправки на переробку в Київ. Про це Суспільному розповіла ініціаторка акції, вчителька гімназії Ольга Івашура, передає Іnformer.

Такі упаковки в Кропивницькому не переробляють. Тетрапаки – це пакування для напоїв, наприклад, соку, чи молока.
Сортувати сміття в 6-В класі почали у вересні. Окремо збирають залишки їжі, папір, пластик і тетропаки – розповідає ініціаторка акції та класна керівниця Ольга Івашура:

“Тетрапак – це пакування від соків. Також, до них ми відносимо і змішане пакування – це поліетиленові пакети від молока з чорним напиленням всередині, або кур’єрські пакети з чорним напиленням всередині, і горнятка від кави, які не зовсім паперові, а мають пластиковий шар. Вже перейдена та лінія, коли ми можемо просто все згрузити в один пакет і викинути на смітник. Таким чином ми зменшуємо кількість сміття у своїй країні”.

Зібрані тетрапаки учні готують для відправки в Київ.

“Перше, це треба розігнути кутики і скласти, щоб пакування займала мало місця. Якщо тут є трубочка, то ми її відриваємо і пакуємо разом з тетрапаками” – каже учениця Марія Можна. Дар’я Чернявська додає: “Ми робимо це для того, аби врятувати довкілля. Це спочатку дуже тяжка робота, але згодом це легко, і ти звикаєш”.

Такі пакування у Кропивницькому не переробляють – розповідає Ольга Івашура. Зібране раз на два місяці відправляють у Київ на завод з переробки такої сировини. Роблять це разом із тими, хто долучився до акції. До відправки назбирали п’ять ящиків тетропаків.