У Кропивницькому відбулась Хода до Дня Соборності України

95

Хода до Дня Соборності України відбулась у Кропивницькому. Її присвятили сто першій річниці проголошення Aкту Злуки про об’єднaння Укрaїнської Нaродної Республіки тa Зaхідноукрaїнської Нaродної Республіки.

Учасники ходи – учні шкіл, студенти університетів, військові, представники громадських організацій і всі охочі . Вулицями міста пронесли вісімнадцятиметровий прапор України і утворили коло єдності.

Ходу розпочали о десятій годині під супровід військового оркестру від площі Героїв Майдану. Колона йшла вулицями Велика Перспективна і Шевченка. До пам’ятника Тарасу Шевченку поклали квіти.

Завершилась хода на площі біля пам’ятника Володимиру Винниченку. Чому саме тут – розповів історик Юрій Митрофаненко: “Володимир Винниченко стояв біля витоків української державності, і нам треба нагадати, що 22 січня 1918 року вперше в історії сучасної України було проголошено незалежну українську державу. І творцем чотирьох Універсалів був Володимир Кирилович Винниченко. А 22 січня 1919 року підписали Акт Злуки, або Універсал Соборності, підпис під яким поставив Володимир Кирилович Винниченко. Маючи такого славетного земляка, і маючи пам’ятник, ми збираємося тут”.

Серед учасників ходи півсотні військових. “Колись, в силу об’єктивних зовнішніх і внутрішніх причин, Україна, українці, були змушені втратити свою незалежність. А зараз участь військових символізує те, що Україна була, є, і буде, і вже ніколи не втратить своєї незалежності, і буде завжди єдина” – говорить учасник ходи, заступник Кіровоградського військового комісара Петро Герасимяк.

Навколо державного прапору учасники акції утворили коло єдності. Учасник Антитерористичної операції на Сході України Андрій Бойко розповів, що День Соборності означає для нього: “Для нас, хлопців, які разом зі мною захищали і продовжують захищати нашу соборність і незалежність України це свято має особливе значення. Особливо в ці дні, коли січень став таким чорним місяцем в історії України, позавчора був підрив Донецького аеропорту, завтра дата, коли останній захисник Донецького аеропорту пішов, залишивши оборону Донецького аеропорту. І тяжкі втрати на Дебальцевському напрямку саме в ці дні, вони надають особливого значення цим дням”.

За словами речниці Національної поліції в області Віталіни Бевзенко, у ході взяли участь понад шість сотень людей.