У Кропивницькому обговорили лютневе підвищення тарифів на воду

93

Обговорення підвищення тарифів на водопостачання та водовідведення, заплановане на лютий 2020 року, організували на підприємстві ”Дніпро-Кіровоград” у Кропивницькому.

Про це Суспільному розповів директор підприємства Роман Ілик, передає Іnformer. Прийшли майже півсотні людей.

За словами Романа Ілика, на підвищення тарифів вплинули зростання вартості електроенергії, збільшення витрат на зарплату працівників, необхідність повернення відсотків по кредиту Світовому банку. Підвищити тариф планують на 20%: ”У травні 2019 року провели розрахунки, планові показники, обсяги реалізації, подали прогнозовані ціни вартості матеріалів, електричної енергії та заробітної плати до національної комісії. Нацкомісія опрацювала, перевірила ці матеріали, актуалізувала їх станом на кінець 2019 року та ухвалила проєкт постанови про тарифи на 2020 рік. В нову ціну закладено всі витрати підприємства: на підйом води, її очистку, транспортування, обслуговування інженерних мереж, прийом стоків, їх транспортування. Так само в новий тариф закладено обслуговування тіла кредиту Світового банку для погашення позики, яке почали в 2019 році”.

Згідно запропонованого тарифу, для абонентів підприємства ”Дніпро-Кіровоград” один кубометр води коштуватиме тридцять сім гривень чотирнадцять копійок. За централізоване водопостачання абоненти сплачуватимуть двадцять гривень вісімдесят вісім копійок за кубометр. За централізоване водовідведення – шістнадцять гривень двадцять шість копійок. Наразі за послуги водопостачання та водовідведення споживачі ”Дніпро-Кіровоград” сплачують тридцять гривень шістдесят вісім копійок.

На обговоренні були присутні сорок чотири людини. За словами учасника обговорення Миколи Гречухи, для підвищення тарифу підстав немає: ”Якщо б замінили якісь комунікації, насоси, то це б мало зменшити тариф, а мова йде про збільшення видатків через вартість амортизації й інше. Я ходжу на ці слухання три роки і кожного разу чую одне й те саме: ”Дніпро-Кіровоград” – збиткове підприємство”.

Роман Ілик розповів, що після підвищення тарифу підприємство працюватиме з прибутком: ”Жителі відчують покращення після 2020 року, оскільки на цей рік припадає активна фаза погашення кредиту Світового банку, в 2020 році реконструюємо каналізаційні насосні станції, замінимо насосне обладнання водопровідних насосних станцій, плануємо реконструювати каналізаційні очисні споруди, реконструювати, а фактично побудувати нові, водопровідних мереж”.

Тривали громадські обговорення годину. Протокол обговорень відправлять до Національної комісії з державного регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг.