У “Маркетопті” розповіли, що робитимуть з приміщенням “Зоряного” та як доставлятимуть товар

77

Пост-обурення міського голови Кропивницького Андрія Райковича у Фейсбуці з приводу намірів “Маркетопту” відкрити у приміщенні колишнього кінотеатру “Зоряний” супермаркет,  породив чимало запитань до керівництва торговельної мережі. Про це повідомляє  “Без купюр”, передає Informer.

І якщо щодо дерев, долею яких крім екоактивістів раптом зацікавився навіть секретар міськради Андрій Табалов, питання “відпало”, бо керівництво “Маркетопту” запевнило, що їх не чіпатимуть, то щодо всього іншого – залишилося чимало.

Адже, як уже повідомлялось, 19 грудня минулого року депутати міської ради відмовили власнику приміщення ТОВ “Кінотеатр Зоряний” у дозволі на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки шляхом зміни цільового призначення для будівництва та обслуговування інших будівель громадської забудови у зв’язку з невідповідністю місця розташування земельної ділянки вимогам Генерального плану міста.

Простіше кажучи, власнику не дозволили змінити цільове призначення земельної ділянки, що дозволяло б розмістити там об’єкт торгівлі. Хоча, як відомо, це приміщення вже кілька років поспіль здають під торгівлю.

З іншого боку, занепокоєння міського голови крім того, що підприємство фактично проігнорувало рішення органу місцевого самоврядування,  викликане ще й іншим. Зокрема тим, що це історична й велелюдна частина міста, поруч  зупинка, дитяча поліклініка і музей,  й вантажівки з продуктами ускладнюватимуть рух транспорту та створюватимуть незручності для пішоходів і відвідувачів цих закладів.

Також, як зазначила в ефірі “Суспільного” голова обласної спілки архітекторів Людмила Харламова, для того, щоб розпочати будівельні роботи – слід було отримати дозволи та архітектурно-будівельні обмеження в управлінні архітектури й подати декларацію в Державну архітекстурно-будівельну інспекцію.

Крім того, згідно з Державними будівельними нормами, для торговельних приміщень такого класу як супермаркет потрібна відповідна територія для господарських потреб. На 100 метрів торговельної площі має бути не менше 375 метрів території для завантаження і розвантаження машин із товаром, для розворотного майданчика вантажівок і фур, майданчика для контейнерів зі сміттям, парковки автомобілів.  Усе це, за словами Людмили Харламової, забезпечити в цьому місці технічно неможливо.

Як збираються виходити з ситуації  в “Маркетопті”, розповіла  керуюча торговельної мережі Марини Марченко.

Так, вона стверджує, що нинішнє цільове призначення земельної ділянки також дозволяє розміщення об’єкту торгівлі.  Що ж до будівельних робіт, то за її словами,  зовні  приміщення не зазнає суттєвих змін, його просто планують зробити більш охайним.  При цьому мурали на будівлі збережуть.

– Щоб не створювати незручності, ми плануємо підвозити товар у нічний час, – повідомила Марина Марченко.

Водночас питання парковки, як і де її облаштують, поки що, за її словами, обговорюється.

Ажіотаж довкола відкриття супермаркету в приміщенні “Зоряного” пояснює тим, що їхня торговельна мережа створює додаткову конкуренцію. Водночас упереджене ставлення місцевих можновладців, у тому числі Андрія Райковича,  який є власником мережі продуктових магазинів, у тому числі в центральній частині міста, відкидає та запевняє, що керівництво “Маркетопта” готове врахувати всі зауваження та побажання.

Тим часом, екоактивістка Надія Паливода закликає владу і громадськість звернутися до найбільшої в Україні мережі багатозальних кінотеатрів “Multiplex” з пропозицією викупити приміщення “Зоряного”, щоб зберегти його культурне призначення. В міській раді миритися з самоуправством торговельної мережі теж, за нашою інформацією, не збираються.

Нагадаємо, що в 2005-ому році  приміщення  кінотеатру “Зоряний” та ще низку об’єктів нерухомості в центрі міста тодішня влада віддала в довгострокову оренду приватним структурам колишнього народного депутата Ігоря Шарова.  Проте місцеві депутати, зокрема найбільша свого часу фракція “Батьківщини” на чолі з Іваном Марковським, тривалий час не давала дозволу на передачу будівлі театру в приватну власність. Та з приходом до влади регіоналів та створенням ними депутатської більшості в міській раді, Шаров таки отримав бажане та в 2011-ому році оформив право власності.

Так, не зважаючи на те, що в ЗМІ з’явилася інформація про продаж приміщення, в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно його власником поки що досі значиться ТОВ “Кінотеатр Зоряний” Ігоря Шарова. Тож, можливо, ідея Надії Паливоди не така вже й безперспективна.