В ста шести класах шкіл Кропивницького призупинили навчання

73

У шістнадцяти школах ста шести класів Кропивницького призупинили навчання через збільшення хворих дітей на гострі респіраторні вірусні інфекції.

Про це Суспільному розповіла начальниця управління освіти Лариса Костенко, передає Informer.
Тридцять дев’ять шкіл Кропивницького з 4 по 7 лютого закриють на канікули. Навчання не відвідуватимуть двадцять п’ять тисяч дітей. Причина – майже двадцять відсотків учнів захворіли на гострі респіраторні вірусні інфекції. Про це Суспільному розповіла начальниця міського управління освіти Лариса Костенко.

Майже тисяча школярів п’ятої гімназії імені Тараса Шевченка відсьогодні не навчаються –говорить її директорка Галина Война. Школярі навчаються дистанційно.

Як організували дистанційне навчання розповіла вчителька української мови Анжела Ступнікова: “Зараз ми працюємо з тестом з української мови і діти розв’язують ряд завдань. Приєднані діти, які відповідають. Зеленим кольором – це правильно, червоним – неправильно. Ми бачимо бали, у відсотках як вони відповідають. Наразі за хвилину додалося уже п’ять учасників “.

Вчителька початкових класів Тетяна Вдовіченко показала, як її учениця виконала домашнє завдання та надіслала їй його на телефон: “Вони отримали завдання створити відеоконкурс віршів про цукор. “Біленькі кубики – то супер-смак, та сварять мене й тато, пальчиком махають і постійно, раз у раз, візьмуть, та й нагадають: зубки будуть з дірочкою, і ти не будеш зірочкою”- показує вчителька.

Шкільна медсестра Надія Голіченкова показує журнал звернень дітей протягом тижня: “Підвищена температура, біль в очах, втома, викручує суглоби, біль у животі. Це симптоми грипу. Протягом останніх днів до нас зверталося багато дітей”.

Прибиральниця Вікторія Токарєва миє підлогу, парти, стільці та ручки дверей дезінфікуючим розчином. Що це за розчин, розповідає медсестра: “Ми обробляємо препаратами, які дозволяються за стандартами в шкільних і дошкільних закладах, він убиває і віруси, і мікроби”.

Директорка школи каже: відновлять навчання за три-чотири дні.

Начальниця міського управління освіти Лариса Костенко пояснює, чому школи закрили на канікули, а не карантин: “Для того, щоб прийняти рішення про введення карантинних заходів, потрібна офіційна інформація від установи, яка має на це повноваження – це лабораторний центр, але у зв’язку з тим, що батьки не звертаються до медичних закладів, статистика ще не дає нам цифри, що є перевищення порогу захворюваності”.

Керівниця обласного лабораторного центру Надія Оперчук розповідає: цього тижня до лікарень області звернулися майже п’ять тисяч людей зі скаргами на гострі респіраторні вірусні інфекції: “З них сімдесят п’ять відсотків – діти до сімнадцяти років. Кіровоградська область, захворюваність на гострі респіраторні вірусні інфекції досягла того рівня, коли ми говоримо про перевищення епідемічного порогу, і це перевищення на дванадцять з половиною відсотків, на вісімсот випадків більше, ніж на попередньому тижні”. Додає: до лікарень госпіталізували чотириста сорок людей.

Заступниця директора обласного департаменту освіти Лідія Шатна розповіла: навчальний процес призупинили в усіх школах Олександрії.