Незрячі кропивничани проти фінансування їх організації на конкурсній основі

115

Незрячі кропивничани проти застосування конкурсного підходу при фінансуванні їх громадської організації.

Про це Суспільному розповіла голова правління міської організації Українського товариства незрячих людей Валентина Раєва, передає Іnformer.

За її словами, якщо Міністерство соцполітики ухвалить таке рішення, незрячі можуть лишитись без роботи.
Міністерство соціальної політики України хоче змінити порядок використання грошей, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки громадських об’єднань та організацій людей з інвалідністю. У відповідному законопроєкті йдеться про те, що з наступного року бібліотеки, бази відпочинку, клуби, де працюють незрячі, фінансуватимуть на конкурсній основі.

У Кропивницькому живуть сім сотень людей з порушенням зору, в області – півтори тисячі. Роботу, за словами Валентини Раєвої, втратить третина, адже підприємства, подібні заготівельному цеху в обласному центрі, де працюють незрячі, не витримають конкуренції на загальному ринку праці: ”У Кропивницькому та області немає підприємств, на яких могли б працювати стільки незрячих людей. Нашим напрацюванням, за якими штампувальниками працюють тотально сліпі люди, більше десяти років. Якщо припинять підтримувати фінансово з державного бюджету або фінансуватимуть на конкурсній основі, сліпа людина зі зрячою не зможе конкурувати”.

За словами міністерки соціальної політики України Юлії Соколовської, цьогоріч на фінансування громадських організацій людей з інвалідністю у бюджеті передбачили вісімдесят дев’ять мільйонів гривень. Така сума буде і наступного року: ”У 2020 році ми точно будемо фінансувати товариства глухих і сліпих. Наша позиція така, що вони точно йтимуть на конкурс. Коли на конкурсній основі відправляємо гроші на підтримку тих чи інших ініціатив, спрямованих на покращення життя людей з інвалідністю, ми мусимо відслідковувати, як ці гроші витрачають”.

Валентина Раєва планує їхати у Київ, щоб вирішувати це питання на рівні профспілок.

Нагадаємо, тиждень тому в Києві протестували незрячі люди. До них вийшов заступник міністра соцполітики Віталій Музиченко. Сказав, що вимоги протестувальників передасть міністру.