У Кропивницькому непрацюючий центр адаптації військових пропонують передати області

65

Передати центр адаптації військових у Кропивницькому на баланс області пропонує член ради ветеранів при Міністерстві ветеранів України Андрій Бойко. За його словами, в Центрі, який не працює останні п’ять років, зможуть проходити реабілітацію бійці.
Центр адаптації військових у Кропивницькому знаходиться на вулиці Попова у Кропивницькому. Відкрили його 2001 року. Олександр Ожигов, який мешкає в сусідньому будинку, розповів, що будівля не працює, але двері відчинені. Тут постійно збираються школярі, невідомі виносять майно: ”Бачив чоловіка, який роздивлявся будівлю, а наступного дня виніс звідти пакунки, метал. Крадуть все, що залишилося”.

Нині в приміщенні Центру зі стелі капає вода, на підлозі – сміття і пластикові пляшки. На думку Андрія Бойка, центр адаптації військових треба передати на баланс області і відремонтувати. За його словами, такого центру в регіоні немає: ”На сьогодні є лише чотири пілотних проєкти по чотирьом областям, які фінансує англійська фірма. Чотири адаптаційних центри на всю країну – це мало. Лише в нашій області дванадцять тисяч учасників бойових дій, які були в зоні АТО, і двадцять п’ять тисяч учасників бойових дій”.

Андрій Бойко показав копію відповіді начальника управління майна та ресурсів Міністерства оборони України Олександра Бікчантаєва обласній раді від 18 листопада минулого року. У документі йдеться про те, що передача центру громаді області є передчасною: ”2008 року приватна фірма заклала це приміщення запорізькому комерційному банку майже за вісімсот тисяч доларів. То ж вони посилаються на те, що приміщення знаходиться під іпотечним обтяженням і немає можливості ані передати його, ані здійснювати якусь діяльність. Також вони повідомляють, що шукають інвестора”.

У справі руйнування цього Центру відкрили кримінальне провадження. Про це Суспільному розповіла речниця поліції області Віталіна Бевзенко: ”Матеріали кримінального провадження перебувають на вивченні в слідчому управлінні поліції області. Згодом за ними буде ухвалене відповідне рішення в рамках чинного законодавства”.

Центр адаптації військових знаходиться на балансі державного підприємства ”Укрконверсбуд”. Представник інтересів підприємства Сергій Нагорський сказав, що вони чекають результатів розгляду кримінального провадження. Чи будуть відновлювати Центр – коментувати відмовився.

Нагадаємо, 1 листопада 2019 року директор підприємства ”Укрконверсбуд” Олександр Чубенко оглянув приміщення колишнього центру. Тоді говорив, що з’ясує, хто довів будівлю до такого стану.