Кропивничани з порушеннями слуху можуть скористатись послугою перекладу жестовою мовою

83

Послугою перекладу жестовою мовою можуть скористатись кропивничани з порушеннями слуху. Вона запрацювала в центрі обслуговування населення Подільського району міста.

Про це Суспільному розповів директор Центру Василь Гуцу, передає Іnformer.

Такою послугою люди, які не чують, можуть скористатися під час відвідування лікарні, аптеки, бібліотеки, залізничного вокзалу, крамниці та інших установ.
Кропивничанин Сергій Лисенко має порушення слуху. Чоловік прийшов в районний суд разом із перекладачкою жестової мови Лілією Савицькою, щоб написати заяву на заміну адвоката. Розповів, що без перекладача жестової мови йому важко пояснити, з яким питанням прийшов. За словами розпорядника суду Віталія Гука, люди з порушеннями зору чи слуху до них звертаються не дуже часто.

Лілія Савицька – одна із чотирьох перекладачів жестової мови у Кропивницькому. Жінка працює у територіальному центрі з початку лютого, коли тут ввели послугу перекладу жестової мови: ”Люди з порушеннями слуху такі ж, як і ми, їм теж потрібно відвідувати лікаря або, можливо, звернутися до нотаріуса, в житлово-експлуатаційну організацію, влаштуватися на роботу. Але через те, що вони не можуть говорити, їм простіше, коли поруч є перекладач. Адже люди, які чують, не хочуть з ними вести переписку”.

Директор центру соціального обслуговування Подільського району Кропивницького Василь Гуцу розповів, що треба зробити для того, щоб замовити послугу перекладу жестовою мовою: ”Потрібно написати заяву на управління соціального захисту населення, надати довідку з медико-соціальної експертної комісії про те, що людина потребує допомоги у перекладі жестовою мовою, надати паспорт, ідентифікаційний код. Потім ми ухвалюємо рішення про взяття такої людини на обслуговування”.

З однією людиною перекладачка жестової мови може працювати чотири години на день.