Жителі Соколівського та шести вулиць Кропивницького майже на добу залишились без води

221

Майже на добу залишились без води жителі села Соколівське та шести вулиць у Кропивницькому. Про це Суспільному розказала начальниця міського водоканалу Валентина Давидчук, передає Іnformer. З дев’ятої ранку без водопостачання вулиці Жадова, Попова, Пацаєва, Волкова, Юрія Коваленка, Героїв України.

Причина припинення водопостачання – порив. Напередодні порив там ліквідували та вночі трубу знову прорвало. На момент зйомки, о першій годині дня, дев’ятеро працівників водоканалу відкачували воду та рили землю, шукаючи місце пориву.

За словами Валентини Давидчук, прорвала труба діаметром триста міліметрів на глибині чотири метри. Замінити планують три метри труби: ”Вчора ми замінили ділянку трубопроводу. Причина – зношеність металу. При обстеженні виявили, що труба тонкостінна. Замінили два з половиною метри труби. Опівночі знову стався витік. До дев’ятої ранку ми дали воду населенню, щоб люди могли запастися водою. Розкопавши місце пориву, виявили, що сусідня ділянка труби в такому ж стані. Це труба чавунна, 1985 року, термін її експлуатації – п’ятдесят років”.

Валентина Давидчук розповіла, що кількість втраченої води не підраховували. Частину втраченої води оплачуватимуть споживачі, частину – водоканал: ”Ці втрати закладені в технології, без цього неможливо. У тариф включені 30 % втрат. Це втрати не тільки на поривах. Це ще й втрати на внутрішньобудинкових мережах, втрати абонентів”.

За словами Валентини Давидчук, робітники водоканалу працюватимуть вночі. Водопостачання відновлять о шостій ранку 19 лютого.