Кропивницька міська лікарня імені Святої Анни завищила на триста тисяч гривень вартість препарату від анемії

623

Кропивницька міська лікарня імені Святої Анни завищила на триста тисяч гривень вартість препарату від анемії на закупівлі “Прозоро”. Про це Суспільному розповів журналіст-розслідувач Павло Лісніченко. Фахівець із закупівель лікарні Павло Пузир сказав, що, навпаки, заощаджують бюджетні гроші.
Журналіст-розслідувач закупівель “Прозоро” Павло Лісніченко розповів, які недоліки виявив у закупівлях лікарні імені Святої Анни: ”Ситуація в тому, що відповідно до очікуваної вартості цієї закупівлі за один шприц препарату в лікарні готові були заплатити двісті вісімнадцять гривень. Найцікавіше те, що за три тижні до закупівлі ця лікарня купувала даний препарат за прямою угодою з постачальником за ціною сто дев’яносто гривень за один шприц”.

Журналіст порівняв закупівлю з аналогічними в інших областях: ”В Україні, загалом, подібний препарат купують через відкриті торги після проведених аукціонів на порядок дешевше – сто сорок п’ять-сто п’ятдесят гривень за шприц”.

Фахівець із закупівель лікарні імені Святої Анни Павло Пузир розповів, що вартість препаратів не завищують: ”Наша лікарня постійно закуповує ліки згідно цін Міністерства охорони здоров’я або відкритих даних, які дає Торгово-промислова палата. Відбувся аукціон, ми визначили переможця на дану продукцію – це фірма “МТК”. Ціна одного шприца – сто тридцять дев’ять гривень шістдесят вісім копійок. Матимемо економію бюджетних грошей з очікуваної вартості – чотириста сімдесят тисяч гривень”.

Адвокат з питань закупівель Еміль Багірян корупції в діях лікарні не бачить: ”Будь-які ціни на закупівлі лікарських препаратів звідкись беруть. Ціни надала Торгово-промислова палата, лікарня керувалась саме ними. Фактично ж ліки придбали дешевше, тобто жодної корупційної складової тут немає”.

За словами адвоката, скасовувати закупівлю можна, якщо учасники надали недостовірну інформацію щодо свого підприємства, або в закупівлі взяв участь один учасник і немає конкурентності щодо можливого зниження цін на препарат.