У Кропивницькому 2019 рік пройшов під знаком реалізації масштабних будівельних проєктів

118

У міській раді Кропивницького продовжується звітна сесія за результатами виконання бюджетних програм у 2019 році.

Сьогодні, 25 лютого, звіт перед громадою тримали заступник міського голови Олексанадр Мосін і керівники підпорядкованих йому виконавчих органів міської ради.

– Минулий рік у Кропивницькому пройшов під знаком реалізації масштабних інфраструктурних проеєктів, – відзначив Олександр Мосін. – Вся громада з цікавістю слідкувала за історією будівництва арки по вулиці Ельворті, зведення після довгої перерви за кошти міського бюджету багатоквартирного житлового будинку, облаштування сучасного ЦНАПу. А ще одночасно велися роботи на багатьох об’єктах комунальної власності у сферах освіти, охорони здоров’я, культури і спорту, соціальної підтримки.

Робота виконавчих органів міської ради, що працюють у галузях капітального будівництва, земельних відносин, містобудування та архітектури, надзвичайних ситуацій постійно удосконалювалася. Як приклад, Олександр Мосін навів реорганізацію управління капітального будівництва міської ради.

– Кожен має займатися своєю справою: медики-лікувати, вчителі – навчати, а будувати мають професійні будівельники, – підкреслив заступник міського голови. – Ми створили всі умови, щоб будівництвом на усіх об’єктах міста – і в закладах охорони здоров’я, і освіти, на всіх етапах професійно займалися спеціалісти УКБ.

Необхідно продовжувати змінювати також підходи до діяльності у сфері земельних відносин, переконаний Олександр Мосін. Зокрема, разом із підвищенням оперативності розгляду земельних питань, варто забезпечити і жорсткий контроль міської влади за реалізацією вже розроблених проектів землеустрою.

Управління капітального будівництва у 2019 році виступало замовником по 78-ми об’єктах нового будівництва, реконструкції, реставрації та капітального ремонту закладів освіти, охорони здоров’я, спорту, комунального та соціально-культурного призначення, а також будівництва об’єктів благоустрою. Про це повідомив начальник управління Сергій Білокінь.

– За 2019 рік управління капітального будівництва освоїло капітальних вкладень на загальну суму 131948,1 тис. грн по 76-ти об’єктах, – відзначив очільник управління. – Серед них: 19 об’єктів капітального будівництва, реконструкції та реставрації на суму 102 457,9 тис. грн., в тому числі кошти субвенції з державного бюджету 9 574,0тис.грн, 30 об’єктів загальноосвітніх закладів на суму 18 596,4 тис. грн, в тому числі кошти субвенції з державного бюджету — 1 007,6 тис.грн. 11 об’єктів дошкільних навчальних закладів на суму 3 992,0 тис. грн. 2 об’єкти охорони здоров’я на суму 1336,2 тис.грн, 12 об’єктів комунального господарства на суму 5 276,3 тис. грн, 1 об’єкт соціального захисту та соціального забезпечення на суму 55,7 тис. грн. Крім того, була освоєна субвенція з місцевого бюджету на виконання інвестиційних проєктів на «Нове будівництво універсального спортивного майданчика із штучним покриттям при центрі дитячої та юнацької творчості “Центр-Юність” у селищі Новому на суму 233,6 тис. грн.

В межах бюджетного призначення на 2019 рік по 51-му об’єкту завершено будівельно-монтажні роботи та по 25-ти об’єктах розроблена та відкоригована проєктно-кошторисна документація для виконання будівельно-монтажних робіт в 2020 та наступних роках.

За словами Сергія Білоконя, одним із основних напрямків роботи управління є будівництво у Кропивницькому нових об’єктів, реконструкція та реставрація пам’яток архітектури. Для вирішення багаторічної проблеми транспортного сполучення між північною та центральною частиною міста, враховуючи щорічне збільшення потоку автомобільного транспорту, міською радою Кропивницького на чолі з міським головою Андрієм Райковичем було прийнято рішення про реалізацію проєкту реконструкції вул. Ельворті з будівництвом другого шляхопроводу поряд з існуючим.

– Унікальність даного проєкту полягає у застосуванні збірної металевої гофрованої конструкції великих діаметрів та технології монтажу самої конструкції методом затягування у проєктне положення, – акцентував увагу Сергій Білокінь. – Дану технологію застосовано вперше в Україні. Найбільш відповідальний етап будівництва мав виконаний у найкоротші терміни – 13 діб, що пов’язано із зупинкою руху залізничного транспорту. Результатом виконаних робіт є отримання містом надсучасної інженерно-транспортної розв’язки, яка дає змогу влаштування двостороннього руху через шляхопровід та проведення повної реконструкції вулиць Ельворті, Миколи Левитського з розширенням проїжджої частини.

Знаковим об’єктом для міста стало також будівництво багатоквартирного житлового будинку по вул. Генерала Жадова, який вперше після багаторічної перерви ввели в експлуатацію.

– Це перше за понад 20 років житло, зведене в обласному центрі за кошти громади. Його власниками стали містяни, серед яких є черговики із сорокалітнім стажем, – начальник управління.

У 2019 році завершено реконструкцію та введено в експлуатацію діючу котельню та теплові мережі від неї по вул. Металургів, 7-а в смт Нове.

В ході виконання робіт було замінено зовнішні теплові мережі та встановлено додаткове обладнання, що дало змогу перепідключити 27 житлових будинків, дві школи, дошкільний заклад, музичну школу, поліклініку, театр танцю «В гостях у казки» до котлів нової сучасної економної модульної котельні.

Загальна вартість основних фондів, які введено в експлуатацію, з урахуванням робіт виконаних в попередньому році, становила 18 904,370 тис.грн.

Продовжується робота на не менш важливому проєкті для громади – створенні в обласному центрі сучасного центру надання адміністративних та соціальних послуг у форматі “Прозорий офіс”.

Проєктом заплановано повну реконструкцію будівлі, утеплення фасаду, заміну покрівлі, комунікацій та облаштування прилеглої території.

Реалізація проєкту «Прозорий офіс» підніме на якісно новий рівень надання соціальних послуг у Кропивницькому.

Варто зауважити, що приміщення другого-четвертого поверхів вже повністю готові і навіть частково облаштовані меблями та обладнанням.

По даному об’єкту у 2019 році використано кошти в загальній сумі 24 566,3 тис.грн, в тому числі кошти субвенції з державного бюджету 9 574,0 тис.грн. З початку реконструкції використано кошти в загальній сумі 42 296,6 тис.грн. Введення об’єкта в експлуатацію планується на кінець другого кварталу 2020 року.

По об’єкту «Реконструкція набережної р. Інгул від вул. Михайлівської до вул. Вокзальної» проєктною організацією – ТОВ «Абріс Либідея» у 2019 році виконано розробку техніко економічного обґрунтування, проведено експертизу. Відповідно до експертного звіту кошторисна вартість реконструкції набережної складає біля 185,0 млн грн.

Набережну в процесі проєктування розбили на 7 зон. Передбачено чотири черги будівництва, першу з яких планується розпочати у 2020 році. Це спортивна зона, що буде розташована на правому березі від вулиці Михайлівської до Великої Перспективної. В проєкті передбачено спортмайданчики, тренажери, місце для заняття паркуром та інших сучасних видів спорту.

У Кропивницькому завершені роботи по будівництву зовнішнього водопроводу по вул. Львівській, загальною довжиною трубопроводу 877 пог.м, встановлено відповідно 4 пожежних гідрантів, відновлено дорожнє покриття в кількості 2990,3 кв.м. Вартість робіт, що були виконані у 2019 році становила 1350,6 тис.грн.

У 2019 році УКБ розпочало роботу над створенням ще одного житлового будинку. Вже виконано інженерно-геологічні та інженерно-геодезичні вишукування. Плануємо виконати проєктування, отримати необхідні дозволи та розпочати будівництво даного об’єкту.

По об’єкту «Реконструкція вулиці Полтавської від провулку Об’їзного до вул. Васнєцова» у 2019 році проєктною організацією на замовлення Управління, розроблено проєктно-кошторисну документацію, проведено комплексну експертизу та отримано експертний висновок. Вартість даного об’єкта становить 40,0 млн.грн. Управлінням готуються документи для проведення тендерної процедури та визначення підрядної організації.

Для продовження виконання робіт у 2020 році по об’єкту «Нове будівництво госппобутової каналізації по вул. Л. Українки, Дарвіна, Степняка-Кравчинського» у минулому році було проведено комплексне коригування проєктно-кошторисної документації.

Будівництво даної каналізаційної мережі надалі розв’яже багаторічну проблему відведення побутових стоків та дасть змогу підключення 9-ти житлових будинків КП «ЖЕО № 3 Міської ради міста Кропивницького» та дитячого садочка № 35 «Світлячок» до госппобутової каналізації району Нової Балашівки, що покращить санітарний стан мікрорайону та підвищить надійність міських мереж. У перспективі є можливість підключення ще 19 об’єктів.

Вперше за багато десятків років розпочато комплексну реставрацію будівлі першого корпусу музичної школи № 1 ім. Г.Г.Нейгауза міста Кропивницького по вул. Віктора Чміленка, 65. Відповідно до експертного висновку вартість об’єкта складає 8 916,1 тис.грн.

Проєктом передбачено виконання робіт з реставрації внутрішніх інтер’єрів, відновлення ліпних елементів, повної заміни інженерних мереж, утеплення горища, влаштування пожежних виходів та заміну вікон та дверей. Роботи продовжуються у 2020 році.

Наступним об’єктом виконання реставраційних робіт є «Реставрація будівлі за адресою: вул. Дворцова, 9 (літера А7), м. Кропивницький» в якому виконано роботи по ремонту шатрової покрівлі.

Управлінням у 2019 році було продовжено виконання програми модернізації спортивних залів у школах обласного центру за ініціативою міського голови Андрія Райковича. Цьогоріч вдалося капітально відремонтувати спортзали у трьох закладах освіти: НВО №19, НВО №24 та НВО т№20.

В межах бюджетного призначення на 2019 рік завершені також заплановані роботи по об’єктах дошкільних навчальних закладів, охорони здоров’я, благоустрою міста, комунальної власності.

У 2019 році, на замовлення Управління, проєктними організаціями розроблено проєктно-кошторисну документацію по об’єктах, виконання робіт по яких планується проводитися в подальших роках: по чотирьох об’єктах на капітальний ремонт ДНЗ (ясла-садок): – № 15 «Зірочка» комбінованого типу, вул. Олени Теліги 1-а; № 24 «Вогник» ім. В.О.Сухомлинського комбінованого типу, провулок Училищний, 3-а; № 65 «Лукомор’я», вул. Курганна, 2-а; № 72 «Гномик» комбінованого типу, провулок Фортечний, 23-а. по семи об’єктах закладів загальної середньої освіти ЗОШ: – № 4 по вул. Шульгиних, 38, № 22, с. Гірниче, Лінія 6, буд. 30, № 25 по вул. Леваневського, 2-б та Балашівській гімназії по вул. Івана Франка, 18 (ремонт харчоблоків); № 6 по вул. Тараса Карпи, 63 ліцей “Сокіл” по вул. Короленка, 46 (ремонт приміщень); Завадівська гімназія (ремонту частини покрівлі), по територіальному центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Подільського району міста Кропивницького за адресою: вул. Кропивницького, 10 та по трьох об’єктах комунальної власності: на капітальний ремонт покрівлі нежитлового приміщення, вул. Кавалерійська, 17/19; приміщення виконавчого комітету Подільської районної у місті Кропивницькому ради за адресою: вул. Архітектора Паученка, 53/39 та приміщення по вул. Академіка Корольова, 11.