У Кропивницькому відбулась акція на підтримку регіонального телерадіомовника

127

У Кропивницькому відбулась акція на підтримку регіонального телерадіомовника. Протестували проти скорочення працівників філії Суспільного та обсягів місцевого мовлення – розповіла ініціаторка акції Олена Горобець. За її словами, підтримати регіонального телерадіомовника прийшла сотня людей – це глядачі та слухачі програм філії Суспільного UA:Кpопивницький. За даними речниці поліції області Віталіни Бевзенко – учасників акції було понад пів сотні.
Учасники акції зібрались біля будівлі регіональної філії Суспільного UA:Кpопивницький. У руках тримали плакати з написами: “Ні інфоpмаційній капітуляції”, “Ні зменшення регіонального мовлення”, “Захисти Суспільне”. Кропивничанин Леонід Багно розповідає, чому прийшов на акцію: “Я з величезним задоволенням дивлюсь передачі нашого телебачення. Тому що розкриваються проблеми нашого міста, це майданчик для дебатів. Тут кожен може висловити свою думку”.

Олег Краснокутський – директор кропивницького центру соціальних служб розповідає – постійно бере участь в ефірах на телебаченні та радіо. “Дивляться ваш канал. Зараз це йде до того, щоб потім сказати, що у нас все добре і нічого не відбувається. Я тут, бо я вас підтримую”.

Володимир Волок працює на телеканалі вісімнадцять років телеоператором. Говорить, протестує проти скорочення працівників. “Ніхто нічого не знає толком. Всі сидять на валізах і чекають, що в будь-який день тебе покличуть в приймальню і скоротять”.

За словами радіоведучої Олени Горобець, керівництво Національної суспільної телерадіокомпанії України хоче скоротити обсяг місцевого мовлення до однієї години на добу на телебаченні і до півтори години на радіо. Також, удвічі скоротити кількість працівників. “Ми виловлюємо своє занепокоєння тим, що намагаються впровадити – на нашу думку, досить сиру концепцію регіонального мовлення. В ній ми вбачаємо багато небезпек для існування суспільного мовлення в регіонах. Тому, закликаємо керівництво до діалогу, до доопрацювання концепції, перш ніж вона буде впроваджена”.

Жодних документів щодо скорочень немає – каже продюсерка регіональної філії Суспільного UA: Кpопивницький Олена Кваша: “Що стосується трансформації, яку проходить вся система суспільного мовника, вона відбувається. Вона розпочалася. Якщо говорити про суттєве штатне скорочення, або про зміни у мовленні, то наразі офіційних підстав говорити про такі зміни у нас немає. Тобто, жодного документу який би регламентував такі зміни поки що немає”.

Член правління Національної суспільної телерадіокомпанії Микола Чернотицький говорить, поки процедура скорочень не розпочиналась: “Хочу запевнити, що жоден з двадцяти чотирьох регіональних каналів не зникає, вони залишаються. Ми, наразі, робимо трансформацію для того, щоб поліпшити наш контент. Ми створили digital-команди в кожному регіоні, за цим майбутнє, ми повинні бути гнучкими і працювати в цьому напрямку. Друге, ми посилюємо радіо там, де нас краще слухають і прибираємо там, де гірше”.

Напередодні акції на підтримку регіонального мовлення відбулись в Миколаєві, Житомирі, Луцьку, Запоріжжі, Івано-Франківську, Рівному та Херсоні.