Видобуток корисних копалин в області має відбуватися відповідно до вимог законодавства

167
Заступник голови облдержадміністрації Максим Калінін провів засідання міжвідомчої робочої групи з протидії незаконному видобуванню корисних копалин. Учасники засідання розглянули питання проведення на Кіровоградщині заходів, спрямованих на недопущення підприємствами незаконного видобутку. 
Повідомляє сайт ОДА.
За інформацією заступника начальника державної екологічної інспекції в області Юрія Сисака, минулого року було перевірено 25 суб’єктів господарювання, які здійснюють видобувну діяльність. За результатами перевірок, 5 підприємств притягнуто до відповідальності за порушення порядку користування надрами, ще 5 планують розширити виробництво, але не пройшли оцінку впливу на довкілля.
Посадовець детально поінформував про підприємства, які здійснюють видобуток без необхідних дозвільних документів. Зокрема, ВАТ “Кіровоградський кар’єр”, який перебуває у стадії банкрутства, технічні можливості передав ТОВ “Гранітпромпереробка”. Термін дії ліцензії на користування надрами закінчився у 2017 році, а підприємством-наступником ліцензію не переоформлено. Матеріали направлено до Нацполіції. Штрафні санкції накладено на КП “Теплоенергетик”, яке своєчасно не оформило ліцензію на забір підземних вод (здійснює постачання води у селище Нове), та на ТОВ “Чорнокіт”, що здійснювало видобуток у період призупинення дії ліцензії.
За словами представника Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції Дмитра Михайленка, в області здійснюється супроводження 3 кримінальних проваджень за самовільне користування надрами, триває перевірка і відпрацювання виявлених фактів, обраховуються збитки.
Максим Калінін наголосив, що в області сформовано і подано до КМУ перелік з восьми підприємств, які здійснюють незаконний видобуток корисних копалин. Це підприємства з Кропивницького, а також з Новоукраїнського, Знам’янського та Кропивницького районів. Посадовець доручив підготувати на наступне засідання комісії дієві пропозиції щодо подолання явища незаконного видобутку підприємствами, включеними до зазначеного переліку.