У кропивницьких дитсадках і школах розповідають про коронавірус

129
З метою недопущення погіршення санітарно-епідемічної ситуації в області протягом 2019 року фахівці управлінь/відділів з питань санітарного нагляду брали участь у комісійних обстеженнях об’єктів водопостачання, дошкільних, загальноосвітніх навчальних закладів, лікувально-профілактичних закладів та об’єктів поводження з твердими побутовими відходами. Всього проведено 3045 комісійних обстежень. Кількість об’єктів, де виявлені порушення вимог санітарного законодавства – 1606, що складає 52,7% проти 58,6% у 2018 році.
Протягом звітного періоду проведено 241 планову та 642 позапланові перевірки, за результатами яких винесено 222 приписи про усунення виявлених порушень, 29 осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, накладено штрафи на загальну суму 10 030 грн. Ще 260 субєктам господарювання надані пропозиції щодо усунення виявлених порушень та покращення ситуації з питань санітарно-епідемічного благополуччя.
Також у навчальних закладах, закладах оздоровлення та відпочинку, лікувально-профілактичних закладах, на підприємствах питного водопостачання, джерелах централізованого та нецентралізованого водопостачання проводилися лабораторні дослідження. Всього в 2019 році фахівці відібрали 11 848 проб та провели 18 986 досліджень, не відповідала гігієнічним вимогам 651 проба, невідповідність нормативним показникам встановлено в 917 дослідженнях, що становить 4,8% проти 5,7% у 2018 році.
За вказаний період було зареєстровано 5 спалахів гострої кишкової інфекції (2 – ротавірусна інфекція, 1 – стафілокок, 1 – сальмонельоз, 1 – вірус гепатиту А). Чотири випадки сталися в дитячих організованих колективах (м.Кропивницький, Знам’янський район) та один у побуті (м.Кропивницький). Всього постраждало 40 осіб, з них 29 дітей віком до 18 років.
Основними причинами спалахів стали недотримання санітарно-гігієнічного, протиепідемічного, дезінфікуючого режимів, недотримання правил особистої гігієни дітьми, порушення технології та режимів приготування страв, правил миття столового посуду, а також недостатня кількість індивідуальних дитячих меблів та постільної білизни. Збудник більшості спалахів – ротавірус.
В 2019 році випадків захворювання на ботулізм в області не зареєстровано, однак було 3 випадки отруєння дикорослими грибами (м. Олександрія та Долинський район). З чотирьох потерпілих одна особа померла.
Протягом минулого року до управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства надійшло 208 звернень, з них 188 вирішено позитивно, на 1 звернення надано роз’яснення. Порушені у зверненнях питання найчастіше стосувалися забруднення атмосферного повітря внаслідок експлуатації промислових, сільськогосподарських підприємств, недотримання вимог використання пестицидів у населених пунктах, недотримання вимог законодавства під час розміщення та будівництва об’єктів, порушення вимог санітарних норм та правил у навчально-виховних закладах тощо.
 
Інформує пресслужба Головного управління Держпродспоживслужби
в Кіровоградській області