Міський депутат пропонує виправити його помилку та колишніх колег по “Партії регіонів” і повернути водоканал

235

Сьогодні, 5 березня, під час сесії міської ради Кропивницького секретар міськради Андрій Табалов, в міжсесійний період від групи депутатів надійшов запит про повернення міського водоканалу у власність територіальної громади Кропивницького.

Суть запиту озвучив його колега по фракції “Наш край” Олег Краснокутський.  Він висловив стурбованість щодо звернень громадян з приводу систематичного підвищення тарифів на водопостачання та водовідведення ОКВП “Дніпро-Кіровоград” та зазначив про необхідність повернути частину майнового комплексу обласного водопостачального підприємства у власність територіальної громади міста. Про це пише Без купюр, передає Інформер.

А також зачитав підготовлений проєкт рішення.

На зауваження депутата від “Батьківщини” Олександра Цертія, що він свого часу в складі фракції “Партії регіонів” підтримав приєднання міського водоканалу до обласного підприємства “Дніпро-Кіровоград”, назвав це своєю помилкою.

Олександр Цертій також зауважив, що “Дніпро-Кіровоград” взяло мільйонні кредити у Світового банку під гарантії обласної ради.

“Тому нам потрібно спочатку вивчити ситуацію і власні можливості”, – зазначив він.

Аналогічної думки також і міський голова Андрій Райкович.

“Треба розуміти, які експлуатаційні затрати у разі повернення майна будуть покладені на міський бюджет. Скільки нам коштуватиме повернення. Дійсно, людям тяжко, тарифи високі, але спекулювати на цих речах я б нікому не радив. Якщо є варіанти або конкретні пропозиції, як зменшити тариф реально – в економічній площині, технічній, а не політичній, пропонуйте. Якщо це чиста політика – тоді це неправильно”, – сказав він.

Водночас доручив своєму заступнику Олександру Вергуну підготувати звіти щодо водопостачання та програмні пропозиції щодо його поліпшення, а також запропонував заслухати керівника “Дніпро-Кіровоград” Романа Ілика.

Після обговорення депутати не підтримали запит Олега Краснокутського.

Нагадаємо, що ініціатива приєднання чотирьох водоканалів Кропивницького, Олександрії, Знам’янки та Світловодська до обласного водопостачального підприємства належить колишньому голові ОДА та голові обласної організації “Партії регіонів” Сергію Ларіну.

Тоді було встановлено єдиний тариф для абонентів усіх міст на рівні 7 грн і 40 коп., проте згодом з’ясувалося, що тариф було прийнято задля передвиборчого піару, і він був економічно необгрунтованим.  А створеного монополіста збиралися передати в оренду структурам олігарха Дмитра Фірташа, але передумали. Як наслідок, підприємство працювало собі на збиток та мало значну заборгованість із заробітної плати та перед соціальними фондами.

Згодом, у 2015-ому, повернення водоканалу в комунальну власність стало однією з передвиборчих обіцянок кандидата на посаду міського голови Андрія Табалова. Але активно порушувати це питання він та його соратники по фракції “Наш край” в міській раді стали відносно недавно, практично за лічені місяці до нових місцевих виборів, “граючи” на темі високих тарифів.