Працівники “Теплоенергетика” протестували у Кропивницькому – їм не платять зарплату три місяці

55

Працівники комунального підприємства “Теплоенергетик” протестували у Кропивницькому – їм три місяці не платять зарплату. Про це Суспільному розповів працівник підприємства Ігор Поляков.

Восьми сотням працівникам винні 17 мільйонів гриве06нь. Це борги за частину грудня, січень, лютий та березень. Зарплату людям не можуть виплатити через арештовані рахунки “Теплоенергетика”. Вони заблоковані через судовий позов “Нафтогазу” – пояснив головний інженер підприємства Валерій Челядінов.

Працівниця підприємства “Теплоенергетик” Олена Яковенко каже: їй не виплатили 16 тисяч гривень зарплати. “Я працюю на цьому підприємстві 43-й рік і такого ще не було, щоб ми в опалювальний період не отримували заробітну плату. Було таке, що не отримали, потім нам повертали, зараз нам обіцяють у четвер-п’ятницю, приходить понеділок, знову у четвер-п’ятницю, і так січень, лютий, і вже березень”.

“24-го січня нам востаннє дали зарплату у розмірі 25% від нашої заробітної плати. Я мати-одиначка, мені не допомагають, живу з батьками, мама також працює на цьому підприємстві. За що нам жити?”,- каже працівниця підприємства “Теплоенергетик” Ганна Опольська.

Працівник підприємства Ігор Поляков розповів: на знак протесту хотіли перекрити дорогу. Не робити цього мітингувальників попросив заступник міського голови Кропивницького Олександр Вергун. “Зарплату за лютий працівникам виплатять 11-го березня. Це вдалося зробити шляхом створення комісії з трудових спорів, яка створена на підприємстві. Загальна сума заборгованості перед НАК “Нафтогаз”, через яку виник арешт рахунків, 40 мільйонів гривень”.

Акція на вулиці Віктора Чміленка тривала сорок хвилин.

Підприємство Теплоенергетик забезпечує Кропивницький теплом. Централізованим опаленням у місті користуються майже 23 тисячі абонентів та бюджетні установи. Минулоріч міська рада розірвала договір оренди з підприємством ”Кіровоградтепло” і об’єднала міське теплове господарство в одне комунальне підприємство . З об`єднанням успадкували борги за газ – понад півмільярда гривень. За словами Олександра Чельника, в свою чергу споживачі за спожите тепло заборгували ”Теплоенергетику” 91 мільйон гривень, 38 з них – цього опалювального сезону.