Чи позначиться на зарплаті вчителів Кіровоградщини через карантин

61

В зв’язку призупиненням із 12 березня по 3 квітня навчального процесу освітніми закладами Кіровоградщини, заробітна плата освітянам нараховуватиметься згідно зі статтею 113 Кодексу законів про працю.

Як повідомили в пресслужбі ОДА, згідно з наказом начальника обласного управління освіти і науки Володимира Таборанського, оплата праці за цей період здійснюватиметься згідно зі статтею 113 Кодексу законів про працю. Нею передбачено, що час простою не з вини працівника оплачується з розрахунку не нижче від  двох третин  тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу).

Водночас в іншому абзаці цієї ж статті йдеться, що за час простою, коли виникла виробнича ситуація, небезпечна для життя чи здоров’я працівника або для людей, які його оточують, і навколишнього природного середовища не з його вини, за ним зберігається середній заробіток.

«Освоєння навчальних матеріалів буде здійснюватись за рахунок застосування елементів дистанційного навчання, скайп-консультацій, відеоуроків, а також розміщення завдань на сайтах закладів освіти», – йдеться в наказі.

Забезпечення виконання наказу покладено на керівників органів управління освітою райдержадміністрацій, виконавчих комітетів міських рад, міських, селищних, сільських рад ОТГ, а також адміністрацій закладів освіти.

Нагадаємо, що карантин запроваджено відповідно до рішення уряду від 11 березня через загрозу епідемії та для недопущення поширення коронавірусу на території України.