Андрій Райкович: у протистоянні з коронавірусом сьогодні важливо суттєво посилити діагностику

152

Аналіз ефективності заходів з протидії розповсюдження на території Кропивницького небезпечного вірусу COVID– 19 став головним питанням порядку денного робочої наради міського голови Андрія Райковича з керівниками виконавчих органів міської ради сьогодні, 13 квітня.

У Кропивницькому вже зафіксовано 113 випадків зараження. На обсервації в готелі «Турист» перебувають двоє людей, які повернулися з-за кордону. Динаміка захворювання зростає і найбільша кількість хворих у обласному центрі. Також збільшується і кількість підозр на інфікування вірусом COVID– 19 серед медичних працівників і не завжди йдеться про тих, хто безпосередньо лікує пацієнтів від цієї небезпечної інфекції. Тому надважливим завданням на сьогодні є суттєве посилення роботи на стадії діагностики, переконаний міський голова.

– Нам треба негайно збільшити кількість ПЛР тестів, а також мати додаткові пункти діагностики. Варто також звернутися до МОЗу про надання пересувної лабораторії, – відзначив Андрій Райкович.

Крім того, гостроти набуває і питання надійного захисту медичних працівників. Андрій Райкович доручив начальниці управління охорони здоров’я Оксані Макарук вивчити потребу в спеціальних захисних засобах – респіраторах, багаторазових костюмах, окулярах, екранах для медиків, які знаходяться на першій і другій лінії протистояння вірусній інфекції. А оскільки захисні костюми вже взялися шити місцеві підприємці, замовлення можна робити їм, звернув увагу Андрій Райкович.

Також очільник міста доручив своєму заступнику Андрію Паливоді продовжувати надавати допомогу людям, що перебувають на обсервації в готелі «Турист».

– Першу гуманітарну допомогу від міської влади вони отримали, але цього недостатньо, – наголосив Андрій Райкович. – А поліцейських прошу значно посилити охоронув готелі «Турист»!