Відбулась перевірка Кропивницького СІЗО на дотримання протиепідемічних заходів

65

Представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в південних областях Олександр Остапенко та регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого ВР України з прав людини в Кіровоградській області Віктор Жученя відвідали Державну установу «Кропивницький слідчий ізолятор».

Про це повідомила пресслужба Офісу Омбудсмена.

“В установі не здійснюється постійний контроль за дотриманням маскового режиму та проведенням температурного скринінгу. снує проблема з дезобробкою службових приміщень. Гостро не вистачає засобів захисту та дезинфекції. Не проводиться дезинфекція приміщень для проведення прогулянок засуджених та осіб, узятих під варту, камер, місць загального користування (лазня; збірне відділення тощо). Відсутні графіки погодинної обробки приміщень. Не придбано ручні розприскувачі типу «Автомакс». Кількість дезинфекційних засобів та засобів особистої гігієни не відповідає передбаченому Планом запасу (три місяці) – наявні 3 працівника-дезинфектора. Дезинфекцію ув’язнені проводять самостійно”, – йдеться в повідомленні.

Монітори з’ясували, що в СІЗО не дотримуються вимоги щодо обсервації новоприбулих в’язнів. Зокрема, підслідні жінки, які прибули до Кропивницького СІЗО у період з 30 березня до 7 квітня були відразу розподілені до загальних камер після опитування і температурного скринінгу лікаря.

Крім того, незважаючи на надані Міністерством юстиції рекомендації в умовах карантину, порушуються правила прийому посилок (бандеролей), передач для утримуваних осіб. Зокрема, з’ясовано, що дезинфекція посилок та передач, в тому числі шляхом опромінення кварцовими лампами, практично не проводиться. Передачі не зберігаються в окремо відведеному приміщенні впродовж 24 годин, а відразу передаються в’язням, що може призвести до поширення інфекції.

“Попри всі наявні вимоги, персонал СІЗО не забезпечено повною мірою засобами індивідуального захисту, тому використовує власноручно виготовлені марлеві пов’язки”, – зазначили в пресслужбі.

“З 7 квітня в одній із палат медичної частини перебуває на ізоляції хворий ув’язнений із симптомами ГРВІ. Проте, через відсутність в швидких тестів, його обстеження на грип та коронавірусну інфекцію не проводилось”, – повідомили в Офісі Омбудсмена.