Верховна Рада внесла зміни до закону про захист населення від інфекційних хвороб

170

Верховна Рада внесла зміни до закону про захист населення від інфекційних хвороб, яким на період карантину прирівняла медпрацівників, смерть яких настала внаслідок захворювання на COVID-19, за своїм статусом до військовослужбовця, смерть якого настала на службі.

Законопроєкт ухвалено 340 голосами нардепів. У пояснювальній записці йдеться, медичний працівник, смерть якого настала внаслідок інфікування коронавірусною хворобою (COVID-19), прирівнюється за своїм статусом до військовослужбовця, який проходив військову службу, смерть якого настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва, захворювання, пов’язаних з виконанням обов’язків військової служби. Члени сім’ї такого працівника, його батьки та утриманці користуються усіма правами та гарантіями, передбаченими законодавством України.

Згідно із законопроєктом, держава забезпечує страхові виплати медичним працівникам державних і комунальних закладів охорони здоров’я у разі встановлення групи інвалідності протягом одного календарного року, що настала внаслідок захворювання на коронавірусну хворобу (COVID-19), в розмірі не менше ніж 300 прожиткових мінімумів.

Страхова виплата призначається і виплачується працівникові протягом одного місяця з дня виникнення права на неї. Розмір і порядок здійснення таких виплат визначає уряд.

У разі смерті працівника – у 750-кратному розмірі прожиткового мінімуму – виплачується разово та в рівних частинах членам сім’ї, батькам та утриманцям померлого працівника протягом одного місяця.

Нагадаємо, що в Кропивницькому померло двоє медиків, в яких виявили коронавірус. Це працівники Центру екстреної швидкої допомоги. Але чиновники запевняють, що вони заразилися не на роботі.

“У першому випадку лікар працював у диспетчерській службі. Пішов у планову відпустку й через деякий час був госпіталізований. ПЛР-тест показав позитивний результат. У другому – жінка, яка працювала фельдшером, інфікувалась у побутових умовах. Вона перебувала на лікарняному з переломом кінцівки. Коронавірус спровокував погіршення стану здоров’я. Жінка померла”, – повідомив голова ОДА Андрій Балонь у фейсбук.

Хоча донька померлого висловлювала в соцмережі сумніви з цього приводу, враховуючи інкубаційний період хвороби.

Також, як повідомлялося раніше, на Кіровоградщині з моменту поширення епідемії на COVID-19 інфікувались понад 150 медпрацівників.