Черговий етап послаблення карантину на Кіровоградщині: що дозволять і за яких умов

222

На Кіровоградщині відсьогодні, 5 червня, розпочався черговий етап послаблення карантину.

Як повідомляє пресслужба Кіровоградської ОДА, за відповідне рішення проголосували члени обласної комісії з питань ТЕБ і НС.

«На Кіровоградщині вводиться черговий етап послаблення протиепідемічних заходів. Проте це не означає, що карантин скасовано взагалі. Обмеження є адаптивними, тому закликаю всіх мешканців області й надалі ретельно дотримуватись заходів індивідуального захисту», – наголосив Андрій Балонь.

Згідно постанови Уряду, із 5 червня дозволяється:

  • Робота закладів харчування.

Кафе та ресторани зможуть приймати відвідувачів не лише на літніх терасах, а й усередині приміщень за умови розташування місць для сидіння між сусідніми столами не менше ніж 1,5 м і забезпечення працівників усіма необхідними засобами захисту.

Варто зазначити, що за одним столом дозволяється сидіти максимум чотирьом клієнтам без урахування дітей віком до 14 років.

Важливим є той момент, що відновити повноцінну роботу можуть лише заклади харчування, які є операторами ринку харчових продуктів, згідно Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів».

  • Організація релігійних заходів.

Кількість можливих учасників має відповідати розрахунку одна особа на 5 м² площі будівлі, якщо захід проводиться в приміщенні.

  • Не дотримуватись зобов’язання щодо самоізоляції людям 60-річного віку.
  • Збільшити кількість можливих пасажирів, які можуть одночасно перевозитись в легковому автомобілі. Це п’ять або більше осіб, якщо йдеться про членів однієї родини.
  • Відновити роботу закладів культури за умови перебування не більше однієї особи на 5 м² площі приміщення, де проводиться заклад.

Зазначимо: якщо під час адаптивного карантину ситуація в області погіршиться, а кількість нових випадків захворювання на коронавірус збільшиться, деякі послаблення протиепідемічних заходів можуть бути скасовані за рішенням комісії з питань ТЕБ і НС.