Всупереч застереженням активістів, Яриніча хочуть призначити головою НСЗУ – ЗМІ. ВІДЕО

53

09Про це повідомляє “Дзеркало тижня” з посиланням на свої джерела в Кабміні. Видання зазначає, що саме екснардеп 8-го скликання від БПП, а нині керівник Кіровоградського обласного клінічного онкоцентру Костянтин Яриніч переміг у конкурсному доборі Міністерства охорони здоров’я на посаду голови Національної служби здоров’я.

На співбесіді з міністром Костянтин Яриніч назвав перші три кроки, що зробить на посаді: познайомиться з колективом (невдачами і можливостями команди), дізнається більше про систему e-health і скоригує її проблеми, поміняє програму реімбурсації (система компенсації державою вартості медичних послуг і препаратів, – ред.).

Раніше низка громадських організацій виступила проти призначення Яриніча на цю посаду.

“Він активно критикував НСЗУ і підтримував міністра Максима Степанова. З НСЗУ в Яриніча уже були проблеми, коли наприкінці квітня пацієнт поскаржився на онкоцентр Яриніча. Людині довелося платити за те, що по контракту онкоцентру з НСЗУ мало б бути безоплатним. Окрім того, Кропивницький обласний диспансер Яриніча купував ліки виключно у дистриб’юторів за завищеними цінами”, – йдеться у заяві, яку підписали ГО “Центр протидії корупції”, Експертна організація StateWatch, БО “100% Життя”, БО “Пацієнти України”.

Нашому виданню, коментуючи інцидент із пацієнтом, Костянтин Яриніч заявив, що чоловік був пацієнтом Інституту раку і повинен був проходити обстеження і лікування там.

“Там є все обладнання для діагностики. Але коли є недофінансування, то виникають непорозуміння навіть між закладами, бо там також рахують кожну копійку. Вони вирішили, що нехай він обстежиться вдома, а вони його тільки прооперують і отримають за це кошти відповідно до пакету фінансування”, – сказав він. – “Тому в зв’язку з тим, що у нас немає комп’ютерного томографа, ми згідно з договором направили його до «Томоклініки». Але там також виникло непорозуміння з Національною службою здоров’я, бо сьогодні вже недостатньо договору для того, щоб обстежити пацієнта в них безкоштовно, а потрібно провести тендер серед інших клінік, які мають томограф. І наразі тільки триває тендерна процедура. Після її завершення, пацієнти зможуть частково проходити діагностику на комп’ютерному томографі безкоштовно. Надати цьому пацієнту послугу за кошти закладу до проведення тендера ми не мали права. Тому йому запропонували або обстежитися за власні кошти, або в Інституті раку безкоштовно”.

Переглянути співбесіду з Костянтином Яринічем можна на відео нижче.