Музей О.Осмьоркіна у Кропивницькому презентує віртуальну фотовиставку

48

З нагоди Дня журналіста музей Олександра Осмьоркіна у Кропивницькому презентував віртуальну виставку «Карантинна весна Кропивницького».

Її експозицію складають понад тридцять репортерських фото заслуженого журналіста України Ігоря Демчука, які відображають життя міста Кропивницького під час карантину, встановленого на території України 12 березня 2020 року з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби коронавірусу COVID-19.

Масковий режим, соціальне дистанціювання, дезінфекції та проведення  інших протиепідемічних заходів, майже безлюдні вулиці, пустий залізничний вокзал та маршрутки без пасажирів, зачинені міські ринки без продавців і покупців, плакати із соціальною рекламою про необхідність залишатися вдома. Це своєрідний фотолітопис реалій сьогоднішнього існування мешканців нашого міста.

І все ж «карантин не назавжди». Життя продовжується – квітнуть знамениті тюльпани в мальовничому Дендропарку, а щаслива родина радіє новонародженим чотирьом дівчаткам!

День журналіста України – професійне свято журналістів, кореспондентів та репортерів. Саме цього дня 1992 року Спілка журналістів України була прийнята до Міжнародної федерації журналістів, яка є найбільшою в світі організацією професійних працівників ЗМІ.

Журналіст – особлива професія, а вірніше життєва потреба сповіщати про ті чи інші події вільно і чесно, попри самоцензуру та сумнозвісні «темники». А найефективнішим жанром журналістики, мабуть все ж, вважається фоторепортаж, особливостями якого є документальність, наочність, емоційність та тісний зв’язок об’єкта з місцем та часом зйомки, цілісність сприйняття ситуації чи події, адже розповідає історію зображальними засобами. Правильно створений фоторепортаж викликає у глядача «ефект присутності».

Саме ці принципи і сповідує фотожурналіст Ігор Демчук. Його фаховому стажу роботи, як випускнику факультету журналістики Львівського державного університету імені Івана Франка 1984 року, можна лише позаздрити – фотокореспондент ТАРС–РАТАУ, Укрінформу в Кіровоградській області, понад двадцять років спеціальний кореспондент обласної газети «Народне слово». Зараз він фотокореспондент обласної громадсько-політичної газети «Кіровоградська правда».

Професіоналізм журналіста гідно оцінений. Він є лауреатом обласної журналістської премії у номінації «фотожурналістика» та міської премії фотохудожників імені Василя Ковпака, нагороджений Золотою медаллю української журналістики, а в 2017-му отримав державне звання «Заслужений журналіст України».

Це не перший спільний творчий проєкт музею і майстра фотосправи Ігоря Демчука. Одна з них – музейна виставка авторських фото – «Зупинись і замилуйся» до 145-річчя з дня народження архітектора Якова Паученка. У 2011 році в рамках п’ятирічного музейного арт-проєкту «На перехресті вулиць Єлисаветграда – Кіровограда» до Дня міста презентували ще одну виставку. Ці фото роботи й  стали основою для створення видання «Місто о п’яти іменах. На перехресті стилів та епох. Архітектурні образи міста Кропивницького у фотооб’єктиві Ігоря Демчука». Книга  надрукована ТОВ «Імекс-ЛТД» у 2018 році за підтримки Міської ради міста Кропивницького в рамках програми розвитку культури і туризму. До речі, саме за цей унікальний презентаційний фотоальбом Ігор Демчук у складі авторського колективу разом з провідним науковим співробітником заслуженим художником України Андрієм Надєждіним та директором видавництва Тамарою Самиляк став лауреатом обласної премії у сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна в номінації «мистецтвознавство та історія мистецтв» в минулому році.

Ось і нинішня фотовиставка «Карантинна весна Кропивницького», електронна версія якої буде представлена на музейному веб-сайті в розділі «Вибрані виставки», є не просто фіксацією подій, а вісником перемоги найпрекрасніших якостей людства – доброти, щирості, віри і оптимізму.

Колектив музею Олександра Осмьоркіна вітає всіх журналістів з професійним святом, зиче творчого натхнення, мужності у відображенні дійсності і висловлює подяку за об’єктивне висвітлення мистецьких подій музею!

 

Віта Чернова, директор художньо-меморіального музею О.О.Осмьоркіна