ДБР оголосило підозру керівнику кропивницького СІЗО через минулорічний бунт ув’язнених

151

Слідчі ДБР за процесуального керівництва прокуратури Кіровоградської області оголосили підозру начальнику ДУ «Кропивницький слідчий ізолятор» у кримінальному правопорушенні, передбаченому ч. 2 ст. 367 (службова недбалість) Кримінального кодексу України.

Про це повідомляє пресслужба прокуратури в області.

Правоохоронці вважають, що саме недбалість керівництва установи призвела до бунту ув’язнених, що відбувся в грудні минулого року.

В прокуратурі зазначають, що перевірки неодноразово виявляли грубі порушення в цій установі, так і як велика кількість заборонених предметів, несправні замки на дверях, відкриті камери та вільне пересування ув’язнених по поверхах та інше. Однак начальник СІЗО не вживав заходів для усунення порушень і забезпечення порядку тримання від вартою осіб.

Нагадаємо, що в грудні минулого року один із ув’язнених самовільно залишив камеру та у кабінеті психолога наніс жінці тілесні ушкодження, закликаючи інших ув’язнених до протиправних дій та бунту.

Як наслідок, в установі сталися масові заворушення, у результаті яких було пошкоджено майно держустанови. А до приборкання бунтарів залучалися великі сили спецслужб з різних областей України.

Наразі у справі триває досудове розслідування. Вирішується питання щодо обрання керівнику СІЗО запобіжного заходу та відсторонення його від займаної посади.