Кандидат на посаду голови Кіровоградської ОДА пообіцяв розібратися з фінансовими потоками

135

Сьогодні, 5 серпня,  Кабінет Міністрів України на своєму засіданні погодив кандидатуру Валерія Міщенка на посаду голови Кіровоградської ОДА.

На прохання прем’єр-міністра Дениса Шмигаля розповісти про першочергові проблеми, над вирішенням яких працюватиме в області, Валерій Міщенко відповів, що в першу чергу намагатиметься забезпечити нормальні умови для навчання дітей в період карантину, вивчить питання ефективного використання землі та фінансових потоків.

“Важко щось зараз конкретне казати. Перші кроки – розібратися в тій роботі, яка була зроблена, зробити висновки, аналіз, і згідно з цим працювати далі. Робити якісь зрушення і кроки, щоб поліпшувати стан справ в області. В першу чергу треба розібратися з фінансовими потоками, куди вони йдуть і як ефективно використовуються”.

“Проблему бачу в освітній сфері, треба більше уваги приділяти дітям, дати можливість вчитися. Треба подивитися, що ми можемо зробити, щоб поліпшити умови для навчання.  Оскільки сьогодні немає достатньої кількості електронних засобів для цього. По аграрній сфері – більш-менш все налагоджено. Але треба дивитися, як ефективно використовується земля, державна в першу чергу”.

Кандидата попросили розповісти про себе та про ті якості, які йому допомагатимуть на посаді. Проте він обмежився лише короткими біографічними даними.

За його словами, закінчив середню школу в Києві, навчався в Бакинському вищому загальновійськовому училищі, три роки служив в армії, після розпаду СРСР зайнявся бізнесом, з 2001 року працює в аграрній сфері, очолює сільгосппідприємства, які мають землю в Кіровоградській та Чернігівській областях.

На запитання, чи не вбачає він у тому, що має аграрний бізнес і працюватиме у владі, конфлікту інтересів,  претендент відповів, що коли йому запропонували цю посаду, він запитав те саме. Але йому відповіли, що не буде конфлікту інтересів.  Це питання вирішить передавши підприємства синові.

Зазначимо, що після погодження уряду для призначення на посаду голови ОДА відповідне розпорядження повинен підписати Президент України.

Довідково: Валерій Міщенко є власником кількох сільгосппідприємств в Кіровоградській та Чернігівській областях та одного в Миколаївській. Зокрема ТОВ “Нива” , ПАТ “Устинівський райагрохім”, ТОВ “Агрокомплекс”, ТОВ “Устинівський зернокомплекс” в Устинівському районі, СТОВ “Авангард” та ТОВ “Плиски-Агро” в Борзнянському районі Чернігівщини, ТОВ “Баловне” в Миколаївській області. Також він співзасновник ТОВ “Агротехнологія”, ТОВ “ПФК”, Житлового кооперативу “Лісовий затишок” з київською пропискою, ТОВ “Мисливське господарство “Плисецьке” в Чернігівській області.