Свято у синьо-жовтих кольорах: кропивничани відзначають День Незалежності України

55

Сьогодні, 24 серпня, найвизначніша дата в історії сучасної України. Сьогодні кропивничани, як і вся Україна святкують День Незалежності своєї Держави.

Від самого ранку площа перед міською радою у Кропивницькому майоріла синьо – жовтими кольорами. Саме сюди поспішали містяни, щоб привітати один одного і своє місто зі святом Незалежності. У центрі міста на них очікував сюрприз – чудова святкова інсталяція кольорів державного стягу України. Тож свято у Кропивницькому розпочалося із патріотичних світлин. У цей же час юні волонтери – учасники акції «Прапор у кожну родину» вітали кропивничан з днем незалежності, даруючи усім синьо-жовті прапорці.

На площі перед міською радою сьогодні було по справжньому велелюдно. І це зрозуміло: події 24 серпня 1991 року стали знаковою для українців датою, початком відліку нового етапу розвитку сучасної Української держави. В них втілилося споконвічне прагнення українців до свободи. Воно завжди давало сили українському народу залишатися собою в часи бездержавності. І в нинішній час, починаючи від Революції Гідності, коли Україна платить найвищою ціною за свою свободу – життям своїх Героїв.

Тож на сходинках міської ради можна було бачити багато кропивничан у військовій формі: серед тих, кого місто цього річ відзначає – найбільше оборонців своєї країни: воїнів, волонтерів.

Першим містян зі святом привітав міський голова Кропивницького Андрій Райкович.

– Сьогодні особливий день в житті нашої держави. Від краю до краю народ вшановує великих українців, які виборювали упродовж століть нашу незалежність. Я не втомлюсь повторювати: ніщо в житті не здобувається так важко, як свобода і мир, – висловив переконання міський голова. – П’ять років у місті триває народна акція, яка згуртувала усіх творчих і патріотичних жителів. Молодь вишиває символи України. Ми маємо карту України, портрет Тараса Шевченка, орнаменти з усіх областей і символічний рушник, на якому гімн України. На цьому Рушникові є невмирущі слова: «Душу й тіло ми положим за нашу свободу». Я хочу побажати, всім нам дорожити нашою свободою, берегти мир і нашу незалежність. Ми повинні жити в єдності і злагоді, жити чесно і справедливо.

Усі великі успіхи країни складаються з успіхів кожного небайдужого українця. Тож сьогодні міський голова виконав почесну місію: вручив відзнаки, як яскравий приклад невтомної, самовідданої праці кращих з кращих містян у різних сферах життєдіяльності громади, які впродовж багатьох років сумлінно трудяться задля блага свого міста, віддано захищають свою країну і прославляють її далеко за кордонами Вітчизни.

Відзнакою міської ради та виконавчого комітету „За заслуги” ІІ ступеня Андрій Райкович нагородив Людмилу Шукруту – голову правління Кіровоградської обласної організації матерів дітей-інвалідів та інвалідів „Серце матері”.

Сьогодні також оприлюднили результати міського конкурсу «Молода людина року» і відзначили тих, хто своїми знаннями, працею, здобутками роблять наше місто інвестиційно привабливішим, комфортнішим, примножують славу і добробут Кропивницького.

У номінації «Молодий захисник України» дипломом міського конкурсу «Молода людина року» нагороду отримав учасник бойових дій, військовослужбовець 3-го окремого полку спеціального призначення імені князя Святослава Хороброго, Олексій Кравцов. У номінації «Відкриття року в області культури і мистецтва» нагородили керівника Народного хореографічного колективу «Світанок», Максима Печененка, який за 15 років творчої діяльності перетворив танцювальний гурток школи у «Народний художній колектив», знаний далеко за межами нашої країни. Диплому міського конкурсу “Молода людина року” в номінації «Відкриття року в області фізичної культури і спорту» удостоєний інструктор-методист спортивної школи № 2 Віталій Пархоменко. У номінації «Молодий працівник промислової галузі» переміг електрогазозварник товариства з додатковою відповідальністю «Завод дозуючих автоматів» В’ячеслав Салов, а у номінації «Молодий підприємець року» нагороду отримав креативний засновник нового бізнес-проєкту на базі кав’ярні-пекарні «Єлизавета» Артем Жудін. «Молодим науковцем року» став доцент кафедри електротехнічних систем та енергетичного менеджменту ЦНТУ Василь Зінзура, а у номінації «Сила духу» нагороду отримала трикратна чемпіонка світу зі спортивної гімнастики в Спеціальній олімпіаді, талановита акторка, яка зіграла головну роль у художньому фільмі «Історія Лізи» Маріанна Ахрарова.

По завершенні урочистостей на кропивничан очікував ще одн сюрприз: драйвові учасники святкового патріотичного автомотопробігу «Швидкість на крилах свободи», який відбувся у Кропивницькому за ініціативи Андрія Райковича, десятками машин та мотоциклів просто увірвалися в центральну частину міста, вітаючи рідне місто гучними сигналами та синьо-жовтими димовими ефектами.

А свято у Кропивницькому продовжується. Вже о 17.30 від пам’ятника Ангелу – Охоронцю до площі Героїв Майдану стартує традиційна Хода вишиванок. А о 18.00 усіх чекає Козачий острів: тут відбудеться перший фестиваль «Рок над Інгулом».

Приходьте на святкові заходи! Цінуємо нашу свободу! Зберігаймо наші національні чесноти! Любімо Україну від краю до краю!