Яриніч скаржиться на старе обладнання в Кіровоградському онкоцентрі і загрозу закриття відділення

101

Екснардеп Костянтин Яриніч, який наразі очолює Кіровоградський обласний онкоцентр та очолював цей самий заклад до обрання у Верховну Раду попереднього скликання, поскаржився у Фейсбуці на старе обладнання в закладі. Він також стверджує, що якщо облрада не виділить кошти на нове, то це загрожує закриттям одного з відділень.

“На превеликий жаль, на Кіровоградщині найвищі показники захворювання на онкологію. Одним із основних методів лікування онкохворих пацієнтів, ми використовуємо променеву терапію. Що важливо, її можна застосовувати практично при будь-якій стадії, як компонент комбінованого, самостійного, комплексного, паліативного лікування. При певних локалізаціях і стадіях променева терапія може бути альтернативою хірургічному лікуванню. В нашому онкологічному центрі є два апарати 1978 та 1991 року випуск.  Сьогодні медицина йде вперед, з’являється нова апаратура, яка дозволяє якісно та менш вразливо проводити лікування”, – написав він.

Тому, за його словами, звернувся до голови обласної ради Олександра Чорноіваненка з проханням розглянути питання про можливість виділення коштів із обласного бюджету для придбання нового обладнання “Терабалт”.

“Без наявності нової техніки ми не зможемо надати компетентну онкологічну допомогу, тому пацієнтам доведеться звертатися в інші онкологічні установи України. Тим паче, придбання нового обладнання було однією з умов укладення договору з НСЗУ на пакет медпослуг. Без оновлення обладнання наш заклад не лише втратить частину фінансування, а це насправді загрожує закриттям відділення і, як наслідок, скороченням медичного персоналу і не тільки радіологічного відділення”, – зазначає керівник онкоцентру.