Що буде з будівлею центральної міської лікарні по вулиці Паученка у Кропивницькому

43

Міська влада хоче перевести другий стаціонар Центральної міської лікарні, що знаходиться на вулиці Архітектора Паученка (колишня 3-я міськлікарня), в приміщення шахтарської лікарні у мікрорайон Масляниківка. Рішення місцевих управлінців викликало широкий розголос та обурення містян.
За словами Андрія Райковича: “Лікарню хотіли перевести з центра міста лише на деякий час, для проведення ремонтних робіт, але наразі міському бюджеті взагалі немає грошей на ремонт будівлі по вулиці Архітектора Паученка”.

«Реставрувати це приміщення дуже дорого, і медицина не володіє такими коштами, щоб проводити реставрацію пам’ятки архітектури», – прокоментувала начальник управління охорони здоров’я міськради.
«Це приміщення є власністю міста і обов’язково це приміщення збереже свою спеціалізацію і лише громада вирішить в подальшому історію цього приміщення», – заявив Андрій Райкович.

Згідно з проектом рішення №4186 «Про затвердження Статутів комунальних некомерційних підприємств у новій редакції», за який проголосували депутати міської ради, другий стаціонар Центральної міської лікарні вже відповідає адресі шахтарської лікарні – вул. Салганні піски, будинок 14. А будівля лікарні Гольденберга на вулиці Архітектора Паученка взагалі зникла з документу. Також це приміщення не знаходиться на балансі жодної лікарні у Кропивницькому.

Тим часом під приміщенням медзакладу відбувається акція зі збору підписів, аби не допустити передвиборчого дерибану історичної та соціально значущої нерухомості.