Кіровоградщина: партійні конференції тривалістю у кілька хвилин, не оприлюднений список кандидатів та відсутність лічильних комісій

167

 Кропивницькому 16-21 вересня відбулися партійні конференції обласних осередків політичних партій. На з’їзді висували кандидатів до місцевих рад та на міських, сільських та селищних голів. З рекордною швидкістю відбулися засідання партійних конференцій партій «Слуга Народу» та «Голосу».  На конференції партії «Слуга Народу» кандидатів не висунули, але і конференцію не закрили, а в представники «Голосу» висунули кандидатів у депутати у 4 громадах – Новоукраїнці, Знам’янці, Новоархангельську та Гайвороні.

Були особливості і в потраплянні журналістів «Точки ОПОРИ» на конференції партій. Зокрема, в обласній територіальній організації «Європейська Солідарність» журналісту в акредитації відмовили. На електронну пошту надіслали лист про відмову у присутності на партійній конференції посилаючись на карантині норми, які пов’язані з Covid-19. Однак в день конференції журналіста «Точки ОПОРИ» зареєстрували та надали можливість працювати. На заході зачитували лише перші номера списків кандидатів до місцевих рад, лічильну комісію не обирали. Також без лічильної комісії працювали на партійних конференції від політичних сил  «Наш край», «Голос» тощо.

 

Анонси деяких обласних конференцій розмістили лише на всеукраїнських сайтах. Зокрема, анонс конференції партії «Слуга Народу» розміщено у розділі «блоги». І лише після зверненню до Кропивницької міської ТВК вдалося дізнатися місце і час проведення конференції партії «Перспектива міста», адже їхню конференцію анонсували лише на новоствореному сайті. Захід провели без лічильної комісії, натомість кандидатів представляли наступного дня, 21 вересня, на міському стадіоні «Зірка».

А от конференція партії «Слуга народу» відбулася із запізненням на півтори години і тривала кілька хвилин. Спостерігачі ОПОРИ повідомили, що головуючий на конференції народний депутат Олександр Дануца анонсував продовження конференції незабаром. Жодних списків  кандидатів не було озвучено.

«На більшість партійних конференції журналістам видання «Точка ОПОРИ» потрапити було просто – їх анонсували на сторінках у ФБ або діючих сайтах. Але про деякі конференції ми дізнавалися виключно в ТВК – адже голови цих партій в телефонній розмові дату і час проведення конференції «не знали» і посилання на анонс змогли надіслати лише після завершення конференцій. На кількох конференціях також зачитували лише перш номери списків партій», – зазначила координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Кіровоградській області Зоя Лебідь.

Відповідно до пункту 5 частини 1 статті 21 Виборчого кодексу України виборчий процес кожних виборів, передбачених цим Кодексом, здійснюється на засадах публічності і відкритості виборчого процесу, усіх його процедур з урахуванням обмежень, встановлених законом, належного інформування виборців та інших суб’єктів виборчого процесу.

Згідно з частиною 2-4 статті 218 Виборчого кодексу України про дату, час і місце проведення зборів, конференції з метою висування кандидатів організація партії повідомляє у письмовій формі відповідну територіальну виборчу комісію не пізніш як за день до дня проведення зборів, конференції. Повідомлення про час і місце проведення зборів, конференції організації партії з метою висування кандидатів у депутати, порядок акредитації на таких зборах, конференції представників засобів масової інформації, визначений його організаторами, не пізніш як за п’ять днів до дня проведення зборів, конференції розміщується на офіційному веб-сайті організації партії, а у разі його відсутності – на офіційному веб-сайті партії. Про дату, час і місце проведення зборів, конференції з метою висування кандидатів організація партії повідомляє також засоби масової інформації. Порядок акредитації представників засобів масової інформації на таких зборах, конференції визначає організатор заходу.  

За коментарями звертайтеся:

Зоя Лебідь, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Кіровоградській області

тел.: 0957943072

email: [email protected]