14.4 C
Kropyvnytskyi
Середа, 21.10.2020
Головна Новини На Кіровоградщині ловили терористів і сепаратистів

На Кіровоградщині ловили терористів і сепаратистів

17

У ніч на 22 вересня у м. Знам’янка Кіровоградської області з’явилися листівки із символікою фейкових республік сепаратистів, антиукраїнськими текстами і закликами створити таку само кіровоградську республіку. Місцеві жителі та проїжджі зривали листівки з антиукраїнськими гаслами, викликали поліцію та висловлювали своє обурення в соціальних мережах.

За кілька годин з’явилася офіційна інформація СБУ про те, що листівки – частина масштабних антитерористичних навчань за участі всіх правоохоронних органів. Мета навчань – моделювання проникнення терористів на територію військових частин, руйнування адміністративних будівель правоохоронних органів району та відпрацювання реагування на такі прояви силовиків.

Як повідомила речниця обласного управління СБУ Марина Яковенко, за легендою в Знам’янському районі діяли кілька диверсійних груп. Умовні диверсанти розповсюджували сепаратистські листівки, “здійснили підрив” кількох адміністративних приміщень та інші теракти.

В області ввели рівень терористичної загрози “Жовтий”, який встановлюється за наявності достовірної (підтвердженої) інформації про підготовку до здійснення теракту. Управління СБ України в Кіровоградській області звернулося до мешканців та гостей регіону з проханням із розумінням поставитись до перевірок документів та транспортних засобів. Усі служби працювали в посиленому режимі та в рамках Закону України “Про боротьбу з тероризмом” та інших актів чинного законодавства.

Патрульні затримали “диверсантів”. У штабі навчань їх опитали і після “зізнання” відпустили. Провокаційних листівок у Знам’янці нині вже немає – більшість із них зняли містяни, решту – співробітники спецслужб.