На Кіровоградщині спостерігачі ОПОРИ написали 23 заяви до поліції щодо ймовірних виборчих порушень

130

На Кіровоградщині спостерігачі ОПОРИ написали  23 заяви в правоохоронні органи щодо адміністративних правопорушення політичними партіями.

21-23 вересня у Кропивницькому та у Світловодську спостерігачі ОПОРИ зафіксували можливі порушення норм Виборчого кодексу, порушення строків агітації, фінансування агітації не з виборчого фонду та відсутність вихідних даних на білбордах восьми політичних партій: «Рідне місто», «Перспектива міста», «Наш край», «За майбутнє», «Сила честь», «Батьківщина», «Слуга народу», «Перемога Пальчевського».

На білборді партії «Рідне місто» використовують жовто-блакитний фон та напис «Рідне місто. Творимо історію разом!». Хоча у зовнішній рекламі є вихідні дані, однак її розмістили до конференції обласної організації партії «Рідне місто», яка відбулася 15 вересня. А також спостерігачі ОПОРИ звернулися до правоохоронних органів з приводу встановлення інсталяції «Я люблю рідне місто» у Центральному сквері. Адже в арт-об’єкті використовують назву політичної сили.

Реклама політичної партії «Перспектива міста» розміщена на білбордах, сітілайтах та на лавках. Представники політсили використовують різні дизайни реклами. Серед найбільш поширених є: синій фон, логотип та назва партії. Також використовують зображення літніх людей, молоді тощо. Як повідомляла ОПОРА, голова партії «Перспектива міста» Ігор Саєнко запевнив, що партія і організація мають різні логотипи. Конференція обласної партії «Перспектива міста» з висування кандидатів пройшла 20 вересня.

Рекламу партії «Наш край» без вихідних даних зафіксували в обласному центрі та Світловодську. На білбордах використовують білий фон із синім написом – «Сила господарників та професіоналів! Політична партія «Наш край». Андрій Табалов». А також  зафіксували розтяжку  на синьому фоні з написом «Наш край. Сила господарників та професіоналів». Конференція обласної партії «Наш край» відбулася 18 вересня.

У Світловодську розмістили розтяжку з краєвидом міста та написом – «За Майбутнє. Якісні комунальні послуги. Наше майбутнє в наших руках». На зовнішній рекламі немає вихідних даних. Конференція обласної партії «За Майбутнє» відбулася 19 вересня.  Представники ОПОРИ написали заяву на білборди зелено-жовтого кольору з написом – «Україна – це ти» Зе! Місцеві слуга народу». Конференція політичних партій була анонсована 19 вересня.

На білбордах партії «Сила і честь» розмістили світлину лідера політсили Ігора Смешка, а також назву партії. Жодних вихідних даних не зазначено, хоча конференція обласної партії «Сила і честь» відбулася 15 вересня. У Кропивницькому на білбордах розмістили зображенням Андрія Пальчевського, очільника партії «Перемога Пальчевського». Конференція з висунення кандидатів цієї політичної сили відбулася 21 вересня.

На білбордах із зображенням лікаря Станіслава Селіна використовують логотип та назву партії ВО «Батьківщина». Реклама розміщена на білому фоні та використано напис – «З Україною в серці, обличчям до людей». Конференція обласної партії «Батьківщина» відбулася 17 вересня.

«З 15 до 24 вересня проходять партійні конференції з висунення кандидатів. Згідно з Виборчим кодексом після висування кандидатів на з’їзді (конференції) вказана організація партія набула статусу суб’єкта виборчого процесу і замовлення та розміщення політичної реклами (агітаційних матеріалів) цієї партії на носіях зовнішньої реклами, в яких зазначено назву організації партії, її символіка, гімн, прапор, розпізнавальний знак, девіз, логотип, передвиборний слоган, гасло є передвиборною агітацією. Відповідно випадки агітації після проведення партійної конференції мають ознаки адміністративного правопорушення, а саме порушення строків передвиборчої агітації», – зазначила  координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Кіровоградській області Зоя Лебідь.

У частині 1 статті 52 Виборчого кодексу України йдеться про те, що  передвиборна агітація розпочинається кандидатом, партією (організацією партії) наступного дня після дня прийняття виборчою комісією рішення про реєстрацію кандидата (кандидатів) і закінчується о 24 годині останньої п’ятниці перед днем голосування.

Нагадаємо, згідно з календарним планом, що міститься у додатку до Постанови ЦВК №163 від 8 серпня 2020 року, офіційно виборчий процес на місцевих виборах розпочинається 5 вересня 2020 року – за 50 днів до дня голосування, відповідно до ч. 1, 5 ст. 195 Виборчого кодексу України. З 15 вересня розпочинається реєстрація кандидатів.

За коментарями звертайтеся:

Зоя Лебідь, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Кіровоградській області

тел.: 0957943072

email: [email protected]