Вибори на Кіровоградщині: скільки бюлетенів отримають виборці

79

4 виборчих бюлетені отримають у день голосування, 25 жовтня, жителі Кіровоградської області, крім кропивничан. Жителі обласного центру одержать 5 бюлетенів, бо вони обиратимуть і депутатів до районних у місті рад. Про це Суспільному розповів голова обласної територіальної виборчої комісії Євгеній Цехмістер. У Кіровоградській області зареєстрували 720 тисяч виборців.

Голова обласної виборчої комісії показав два види виборчих бюлетенів. З його слів, бюлетень з кандидатом і однією клітинкою напроти – для виборів голів, з двома клітинками – для виборів депутатів: ”Дві клітинки – у бюлетені на виборах до обласної, районної ради і для тих населених пунктів, де населення складає більше 10 тисяч людей. Якщо ви обираєте якусь партію, то ставите відмітку навпроти неї. Після цього – обираєте з кандидата зі списку цієї партії”.

За словами Євгенія Цехмістера, стенди з інформацією про кандидатів розмістять на стінах виборчих дільниць, будуть на дільницях й інформаційні брошури. Бюлетені слід заповнювати відповідно до зразка, який нададуть виборцям: ”Цьогоріч обиратимемо депутатів обласної ради, районних рад. За новим адміністративно-територіальним устроєм, у нас створили 4 райони – Голованівський, Новоукраїнський, Кропивницький та Олександрійський. І усі жителі, в тому числі й міст обласного значення, які раніше не обирали депутатів райради, будуть голосувати за кандидатів у депутати районної ради. Також обиратимуть міських, сільських та селищних голів, депутатів міських,сільських та селищних рад. Жителі Кропивницького отримає ще й бюлетень з кандидатами в депутати районних в місті рад”.

Координаторка спостереження громадянської мережі ОПОРА за виборами в області Зоя Лебідь розповіла про те, що має знати виборець у день виборів: ”Важливо поставити позначку в одному рядку – і за кандидата, і за партію. Інакше бюлетень вважатимуть недійсним. Також, за новим законодавством, є можливість замінити бюлетень. Якщо ви пошкодили бюлетень, не розібрались, проголосували неправильно, можна підійти до членів комісії, вони складуть акт, і можна буде один раз отримати новий бюлетень”.